utorok , 22 septembra 2020
Home / šport / Futbal / FC Chelsea nemôže podpisovať nových hráčov, z rozhodnutia FIFA je klub sklamaný

FC Chelsea nemôže podpisovať nových hráčov, z rozhodnutia FIFA je klub sklamaný

ZÜRICH 8. mája (WebNoviny.sk) – Anglický futbalový klub FC Chelsea neuspel s odvolaním pred Medzinárodnou futbalovou federáciou (FIFA) proti ročnému zákazu podpisovania nových hráčov. Klub z Premier League porušil pravidlá pri podpísaní zmlúv s 29 mladými hráčmi vo veku do 18 rokov.

Nové akvizície bude môcť londýnsky tím podpísať najskôr až v lete roku 2020. “The Blues” navyše podľa februárového verdiktu FIFA musia zaplatiť pokutu 600-tisíc švajčiarskych frankov. Chelsea naďalej môže podpisovať hráčov do 16 rokov.

“Sme veľmi sklamaní z toho, že FIFA nezrušila zákaz podpisovania nových hráčov v nasledujúcich dvoch prestupových obdobiach. FC Chelsea kategoricky odmieta zistenia odvolacieho výboru FIFA a proti najnovšiemu rozhodnutie sa odvolá na Športovom arbitrážnom súde (CAS) v Lausanne,” uvádza sa v oficiálnom stanovisku Londýnčanov, ktoré zverejnili na klubovom webe.

Viac k témam: FC Chelsea, Premier League, Športový arbitrážny súd (CAS)
Zdroj: Webnoviny.sk – FC Chelsea nemôže podpisovať nových hráčov, z rozhodnutia FIFA je klub sklamaný © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Socios získali tisícky podpisov na vypísanie referenda, žiadajú okamžité odvolanie Bartomeua

Josep Maria Bartomeu o dobrovoľnom odchode neuvažuje, v marci 2021 ho však pravdepodobne nahradí na čele klubu nová tvár, keďže v tom čase sa majú konať voľby v organizácii "blaugranas".

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *