Home / ZAUJÍMAVOSTI / Zaujímavý počin vydavateľstva. Denník židovského dievčaťa vo forme komiksu

Zaujímavý počin vydavateľstva. Denník židovského dievčaťa vo forme komiksu

Denník židovského dievčaťa, ktoré verne opísalo dvojročné obdobie so svojou rodinou v tajnom úkryte pred nacistami, bol vydaný v roku 1947 a stal sa jedným z najpredávanejších textov na svete.

Celosvetovo známe dielo Denník Anny Frankovej, ktoré zachytáva život dospievajúceho židovského dievčaťa ukrývajúceho sa v Amsterdame pred nacistami, vôbec po prvýkrát dostane podobu komiksu. Anna rovnako ako jej sestra Margot zomrela v koncentračnom tábore Bergen-Belsen v období február – marec 1945 na týfus.

Francúzske vydavateľstvo Calmann-Lévy spresnilo, že grafický román, ktorý v skrátenej forme prerozpráva osudy Anny Frankovej, vyjde vo francúzštine v päťdesiatich krajinách sveta.Komiks je dielom izraelskej dvojice – scenáristu Ariho Folmana a autora kreslených filmov Davida Polonskyho. Na pulty kníhkupectiev by sa mal dostať 4. októbra.

Vydavateľstvo upozornilo, že román v grafickej podobe neobsahuje všetky časti denníka Anny Frankovej, keďže by si to vyžadovalo tisíce stránok. „Snažili sme sa zachovať Annin zmysel pre zveličený humor, jej sarkazmus a posadnutosť jedlom,“ uviedol scenárista Folman, podľa ktorého je 160-stranový komiks mimoriadne verný pôvodnému textu.

Denník Anny Frankovej bol vydaný v miliónových nákladoch a preložený najmenej do 60 jazykov. Dom na ulici Prinsengracht č. 263 v centre Amsterdamu, kde sa Anna so svojou rodinou ukrývala, bol 3. mája 1960 zmenený na „Dom Anny Frankovej“, ktorý slúži ako jej múzeum.

msz

Zdroj foto a info: uzzno.sk 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

ÚDER ZO ZÁHROBIA generála Lučanského ? Pýta sa exkotlebovec RADAČOVSKÝ

Emeritný sudca a bývalý kandidát kotlebovej strany do európskeho parlamentu a v súčasnosti slovenský europosloanec …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *