Home / SLOVENSKO / NAKA chytila ďalšieho korupčníka. Politika? NIE! Lekára

NAKA chytila ďalšieho korupčníka. Politika? NIE! Lekára

Národná kriminálna agentúra chytá korupčníkov na Slovensku. Špecializuje sa na lekárov. Tí su na rozdiel od politikov neznalí metód sofistikovanej korupcie a jej spôsobov. Lekári na rozdiel od politkov síce chodia v bielych plášťoch ale berú úplatky takým infaltilným spôsobom a v takých formách (pár sto eur, kačky, husi, fľaša domácej pálenky, košík jabĺk), že na rozdiel od bielych politických golierov sú ľahkou korisťou policajtov z NAKA.

Po každom prichytení lekára pri úplatku zvolá prezident PZ SR Gašpar tlačovku a ukazuje ako bojuje proti korupcii.

Žiaľ, doteraz nezvolal žiadnu tlačovku, kde by bol odhalený ako korupčník politik. Zväčša sú to tí nešťastní lekári. 🙁

Treba však priznať, že odhaľovať korupciu politikov je vážny problém, lebo ako povedal premiér Fico, “nevie o žiadnej korupcii v poltickom prostredí,” takže asi naozaj, kde nič nie je, chytíme len toho korupčného lekára.

Posledným úspešným prípadom NAKA je lekár, ktorého v pondelok pri preberaní úplatku v nitrianskej fakultnej nemocnici zadržala Národná kriminálna agentúra a je ním známy ortopéd Jozef Pintér.

O špecializácii zadržaného lekára informoval dnes na tlačovej konferencii prezident všetkých policajtov Tibor Gašpar.

Vyše päťdesiatročný špičkový lekár prijal úplatok od 69-ročnej pacientky Márie K. na lekárskej izbe. Peniaze údajne ortopéd dostával hlavne za zvýhodňovanie pacientov v poradí na čakačke na operáciu. Odborník na operácie bedrového kĺbu ssa tak pridal k rade iných korupčníkov a špičkových lekárov ako sú Fischer (kardiochirurg sa priznal, že zobral úplatok, vyviazol s podmienkou. Odsúdili ho na dva roky s podmienečným odkladom na štyri roky. Zaplatiť musí aj pokutu 15-tisíc eur) a Šálek (priznal úplatky vo výške 550 eur a sudca odsúdil bývalého primára oddelenia klinickej onkológie a námestníka riaditeľa Národného onkologického ústavu v Bratislave na dva roky odňatia slobody, peňažný trest 2 000 eur a zákaz činnosti na jeden rok. Sudca uložil aj trest prepadnutia vecí v prospech štátu. Ide o finančnú hotovosť, tri fľaše alkoholu, jedno balenie kávy a tašku so zaváraninou a sušenými hubami)

Gratulujem NAKA k ďalšiemu úspechu pri potieraní korupcie na Slovensku. 🙂

Marián Záboj

redaktor

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trnava organizuje prvé cyklistické podujatie pre deti Kidical Mass, štartuje na Trojičnom námestí

Odtiaľ cyklisti spoločne vyrazia na pätkilometrovú trasu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *