Home / EKONOMIKA / VIEME PRVÍ: Šokujúce odhalenie. Výpalníctvo alebo kto sa nabalil na eurofondoch?

VIEME PRVÍ: Šokujúce odhalenie. Výpalníctvo alebo kto sa nabalil na eurofondoch?

Kauza eurofondov pod krytím SNS na ktorej sa nabalili najmä Smeráci pokračuje. Z dôveryhodného zdroja získal DENNÍK POLITIKA informácie a bližšiu štruktúru, ako sa firmy dostávali k eurofondom  na vedu a výskum.

Písali sme o tom už TU – ExSmerák sa pýta: Vládne Robert Fico, alebo už priamo Miroslav Výboh?

Dnes je však zjavné, že exposlanec Martvoň mal len čiastočne správne informácie. Pravdou je, že na eurofondoch sa nabalili najmä Smeráci. Ľuďom okolo SNS sa ušli len odrobinky a to stále nepochopil ani predseda Danko, ktorý sa údajne v okruhu blízkych vyjadril “ako je to možné, keď všade sme mali svojich ľudí?“

Neschopnosť ministra Plavčana, ktorého infiltrovaní smeráci na ministerstve školstva zneužili div nie ako nevinnú pannu na ktorú padla vina však nezostala len tak bez povšimnutie.

“Dobré a poctivé duše” sa rozhodli off record pre DENNÍK POLITIKA odhaliť tajomstvo ako to celé bolo.

“Boli dohody. Potom to však nabralo nevídaný smer. Koordinácia vecí vo veľkej väčšine začala zlyhávať a každý si začal robiť čo chcel. Hodnotitelia zistili, že je v riadení tak trochu chaos a začali si tiež robiť svoje kšeftíky,” dodáva zdroj, ktorý si z pochopiteľných dôvodov nepraje byť menovaný.

A teraz sa dostávame k jadru ako gro systému fungovalo, “hlavné riadenie tých procesov tak prevzala firma Anext. Boli určené tri skupiny žiadateľov: blizki, naši, cudzí. Províziu za vybavenie eurfondov platil každý. Pri cudzích to až preháňali, žiadali 30 %. A platilo sa dopredu. Nie plnú sumu ale zatiaľ len časť.“

“Vraj konzultačné služby,” s úškrnom dodáva náš zdroj. „Aj by nabehla NAKA, zrazu by zistili, ako išli platby cez faktúry a cez účty. Všetko je zaevidované v účtovníctvach tých firiem,” uviedol náš zdroj na záver.

K firme Anext majú údajne blízko bývalý minister financií Počiatek a aj súčasný minister vnútra Kaliňák.

Ďakujeme Jánovi za TIP

Zaujímavé TIPY nám zasielajte na email: tipydodennika@dennikpolitika.sk a spoločne tvorme DENNÍK POLITIKA.

exred.

Zdroj foto a info: web a fb

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Martin Klus požiadal vládu, aby stiahla jeho kandidatúru do Európskeho dvora audítorov a ospravedlnil sa

Poslanec sa vyjadril, že chyby patria k životu a aj zlá skúsenosť je skúsenosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *