Home / šport / Futbal / Brazília bez Neymara prehrávala s Čechmi 0:1, ale zápas v druhom polčase otočila

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Česká futbalová reprezentácia podľahla výberu Brazílie 1:3 v utorkovom prípravnom stretnutí v Prahe.

Domáci sa v prvom polčase ujali vedenia gólom Davida Pavelku, no po zmene strán juhoamerický tím zásluhou presných zásahov Firmina a Gabriela Jesusa otočil výsledok vo svoj prospech a Gabriel Jesus dal v 90. min gólovú bodku za zápasom.

Brazílčania nastúpili v Česku bez hviezdneho Neymara, no v zostave nechýbali Firmino, Coutinho či Casemiro. Organizátori duelu nezabudli ani na nedávno zosnulú slovenskú legendu Jozefa Adamca, ktorý vo farbách reprezentácie Československa v Bratislave v roku 1968 strelil hetrik o siete Brazílie.

Medzištátny prípravný zápas

výsledok

Česko – Brazília 1:3 (1:0)
Góly: 37. Pavelka – 83. a 90. Gabriel Jesus, 49. Firmino

Viac k témam: brazílska futbalová reprezentácia, česká futbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Brazília bez Neymara prehrávala s Čechmi 0:1, ale zápas v druhom polčase otočila © SITA Všetky práva vyhradené.