Home / ZAUJÍMAVOSTI / V PRAHE OTVORILI ČAKÁREŇ NICOLASA WINTONA

V PRAHE OTVORILI ČAKÁREŇ NICOLASA WINTONA

Novú čakáreň, ktorá ponesie meno záchrancu stoviek židovských detí z bývalého Československa sira Nicholasa Wintona, otvorili na Hlavnej železničnej stanici v Prahe štyria z preživších. Salónik, ktorý je určený pre cestujúcich vlakov vyššej triedy a matky s deťmi, sprístupnili už v júni, avšak k slávnostné odhalenie sa konalo až teraz.

Na Hlavnej železničnej stanici pripomína slávneho Brita, ktorý zomrel v roku 2015 vo veku 96 rokov aj pamätník venovaný rodičom transportovaných detí, ktorý tam odhalili v máji. Wintonove zásluhy pripomenul širokej verejnosti slovenský filmár Matej Mináč, keď natočil o jeho počinoch filmy ako Všetci moji blízki (1999), Sila ľudskosti (2001) alebo Nickyho rodina (2011).

Sir Nicholas Winton bol laureátom najvyšších českých štátnych vyznamenaní – Radov bieleho leva i Tomáša Garrigua Masaryka.

msz

Zdroj foto a info: web, uzzno.sk, fb

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ako sa obliecť a obuť na jesennú túru

Babie leto je ešte stále ideálnym obdobím na to, aby športovec opustil telocvičňu a venoval sa športovaniu vonku - na čerstvom vzduchu. Krásna jesenná príroda dodáva dobrú náladu a motivuje k lepším výkonom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *