Home / šport / Futbal / Manchester City mal porušiť viaceré pravidlá, domnienky spustilo vyšetrovanie UEFA

Manchester City mal porušiť viaceré pravidlá, domnienky spustilo vyšetrovanie UEFA

MANCHESTER 8. marca (WebNoviny.sk) – Vedenie najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League prešetruje podozrenia ohľadom Manchestru City, ktorý mal porušiť viaceré pravidlá. „Citizens“ údajne kryli finančné príjmy zo sponzoringu a porušili reguly ohľadom vlastníctva tretích strán a náboru mladých hráčov.

Zamaskovanie zdrojov príjmov

Tieto informácie vyšli na povrch iba deň po tom, ako Európska futbalová únia (UEFA) začala formálne vyšetrovanie ohľadom toho, či sa klub pokúsil zamaskovať zdroj príjmov z údajných nadhodnotených sponzoringov. Informácie prinieslo nemecké periodikum Der Spiegel.

Spomenuté médium ešte nedávno tvrdilo, že ManCity zrealizoval platbu agentovi anglického futbalistu v službách nemeckej Borussie Dortmund Jadóna Sancha, keď mal hráč iba 14 rokov. Podľa pravidiel Premier League nemôžu kluby poskytnúť finančné ponuky hráčovi mladšiemu ako 16 rokov a ani žiadnej osobe, ktorá je s ním spojená.

Neustály kontakt s klubom

Vedenie súťaže tvrdí, že kontaktovalo Manchester City, požiadalo o informácie týkajúce sa nedávnych obvinení a je v neustálom kontakte s klubom. Zdôraznilo pritom, že disponuje podrobnými finančnými predpismi a silnými pravidlami v oblasti náboru hráčov z akadémií a vlastníctva tretích strán.

„V súčasnosti skúmame tieto záležitosti a umožníme Manchestru City objasniť detaily okolo vzniknutej situácie,“ uvádza sa v stanovisku vedenia ligy.

Obhajca titulu v najvyššej anglickej súťaži tak čelí podobným problémom ako jeho konkurent FC Chelsea. Klub zo Stamford Bridge totiž porušil pravidlá pri podpísaní zmlúv s 29 mladými hráčmi vo veku do 18 rokov a má zákaz podpisovania nových akvizícii až do leta 2020.

Viac k témam: Manchester City, Premier League, sponzor, UEFA Európska futbalová únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Manchester City mal porušiť viaceré pravidlá, domnienky spustilo vyšetrovanie UEFA © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Spartak Trnava čaká posledný domáci duel v EKL, Slovan Bratislava môže u súpera spečatiť postup do vyraďovacej časti

Po súboji doma proti Razgradu sa Trnavčania rozlúčia s pohárovou Európou duelom na pôde tureckého tímu Fenerbahce Istanbul.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *