Home / šport / Futbal / Milánske kluby budú mať do roku 2023 nový štadión, legendárne San Siro majú zbúrať

Milánske kluby budú mať do roku 2023 nový štadión, legendárne San Siro majú zbúrať

MILÁNO 6. marca (WebNoviny.sk) – Legendárny milánsky futbalový Štadión Giuseppeho Meazzu bude zanedlho minulosť. Jeden zo symbolov talianskeho aj svetového futbalu, známejší pod menom San Siro, v budúcnosti zbúrajú a medzičasom má do roku 2023 v Miláne vyrásť moderná futbalová aréna v hodnote 600 miliónov eur s kapacitou 60-tisíc divákov.

San Siro oficiálne otvorili už v roku 1926. Momentálne sa na tribúny zmestí približne 80-tisíc fanúšikov a slúži dvom milánskym klubom – AC a Interu. Podľa správ denníka La Repubblica už existuje projekt výstavby nového stánku a „zelenú“ k realizácii už dali funkcionári obidvoch klubov.

Ku skompletizovaniu všetkých formalít údajne chýba iba súhlas vedenia mesta. Nový stánok postavia na jednom z väčších mestských parkovísk a pokiaľ nebude úplne dokončený, milánske tímy budú naďalej hrávať na „starom“ San Sire.

Vedľa nového štadióna má stáť aj obchodné centrum, rekreačná zóna a športové objekty pre milánske kluby. Ako referuje spomenuté periodikum z Apeninského polostrova, „nové“ San Siro, ktorého komerčný názov zatiaľ nie je známy, má byť najinovatívnejší a najfuturistickejší štadión na európskom kontinente.

Bude disponovať zasúvacou strechou, možnosťami zmeny vonkajšieho vzhľadu a špeciálnymi technológiami, ktoré budú udržiavať trávnik v dokonalej kondícii.

Viac k témam: AC Miláno, Inter Miláno, San Siro, Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk – Milánske kluby budú mať do roku 2023 nový štadión, legendárne San Siro majú zbúrať © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

ŠK Slovan Bratislava čaká pri možnom postupe do tretieho kola Ligy majstrov šampión z Cypru alebo Moldavska

Ešte v pondelok sa rozhodne, kto bude 8. a 15. augusta súperom zdolaného mužstva z konfrontácie majstrov Slovenska a Slovinska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *