Home / EKONOMIKA / Európska komisia uložila firmám Autoliv a TRW pokuty v stovkách miliónov eur

Európska komisia uložila firmám Autoliv a TRW pokuty v stovkách miliónov eur

BRUSEL 5. marca (WebNoviny.sk) – Európska komisia (EK) uložila firmám Autoliv a TRW pokuty v celkovej sume vyše 368 mil. eur, pretože uplatňovaním kartelových dohôd poškodili hospodársku súťaž.

Komisia v utorok uviedla, že firmy Autoliv, TRW a Takata mali kartelové dohody pri dodávkach bezpečnostných pásov, airbagov a volantov pre automobilky Volkswagen a BMW. Spoločnosť Takata sa pokute vyhla, keďže Európskej komisii existenciu kartelov oznámila.

EK konštatovala, že každá osoba alebo firma, ktoré boli nepriaznivo ovplyvnené týmito kartelmi, sa môžu domáhať odškodného na súde.

Eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová uviedla, že tieto kartelové dohody „poškodili európskych spotrebiteľov a nepriaznivo ovplyvnili konkurencieschopnosť európskeho automobilového priemyslu, ktorý zamestnáva približne 13 miliónov ľudí“.

Viac k témam: Európska komisia (EK), pokuty
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia uložila firmám Autoliv a TRW pokuty v stovkách miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko zaostáva v mnohých cieľoch udržateľného rozvoja. Problematická je kvalita vzdelávania, výskum aj zelená ekonomika

K sedemnástim cieľom udržateľného rozvoja pristúpila Slovenská republika v roku 2015 v deklarácii OSN.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *