Home / šport / KHL / Hudáček nezabránil prehre Spartaku, Jekaterinburg a CSKA postúpili do semifinále konferencií

MOSKVA 4. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Avtomobilistu Jekaterinburg sa stali druhým postupujúcim do semifinále play-off Východnej konferencie KHL.

V pondelok dosiahli aj štvrté potrebné víťazstvo, keď zdolali Traktor Čeľabinsk 4:3. Dôležitú úlohu opäť zohral Viačeslav Litovčenko, ktorý zaznamenal dva góly. Druhý zásah spomínaného útočníka bol zároveň aj víťazným gólom stretnutia.

Hudáčkov tím prehral po predĺžení

Ďalšieho istého semifinalistu play-off, tentoraz však Západnej konferencie KHL, spoznali diváci po konfrontácii Víťazu Podoľsk a CSKA Moskva. Moskovčania využili hneď prvý mečbal a po pondelkovom víťazstve 3:1 (na zápasy 4:0) sa stali tretím postupujúcim.

Góly si rozdelila dvojica Kirill Kaprizov a Michail Grigorenko, pričom druhý menovaný zaznamenal dva presné zásahy. Čestný úspech domácich si pripísal Arťom Švec-Rogovoj.

Slovenský brankár Július Hudáček stál v bránke Spartaku Moskva pri domácej prehre s SKA Petrohrad 2:3 po predĺžení. Slovenský gólman kryl 31 striel súpera. Petrohrad vďaka pondelkovému víťazstvu vyrovnal stav série na 2:2.

Dvojnásobné predĺženie v Novgorode

Najdlhší zápas z pondelkového programu sa odohral v Nižnom Novgorode, kde diváci museli na víťazný gól čakať až do záveru druhého predĺženia.

Z víťazstva sa napokon tešili hráči domáceho celku, ktorí zdolali Barys Astana 5:4 a vyrovnali stav série na 2:2. O triumfe rozhodol v 96. min Vladimír Galuzin.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

štvrťfinále konferencií v play-off

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Traktor Čeľabinsk – Avtomobilist Jekaterinburg 3:4 (2:0, 0:2, 1:2) – konečný výsledok série: 0:4, postupuje Jekaterinburg
Góly: 2. Glinkin, 6. Isajev, 41. Šarov – 32. Krikunov, 33. a 45. Litovčenko, 43. Sexton

Torpedo Nižnij Novgorod – Barys Astana 5:4 po predĺžení (0:3, 2:0, 2:1 – 1:0) – stav série: 2:2
Góly: 31. Volčenkov, 37. Varnakov, 58. Žafiarov, 59. Paršin, 96. Galuzin – 8. Cormier, 15. Akoľzin, 17. Frattin, 50. Valk

Západná konferencia

Spartak Moskva – SKA Petrohrad 2:3 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 – 0:1) – stav série: 2:2
Góly: 56. Kulik, 56. Lisin – 26. Jakupov, 50. Tokranov, 65. Rundblat
Július Hudáček (Spartak) 31 zákrokov.

Viťaz Podoľsk – CSKA Moskva 1:3 (0:2, 1:1, 0:0) – konečný výsledok série: 0:4, postupuje CSKA Moskva
Góly: 25. Švec-Rogovoj – 4. a 40. Grigorenko, 10. Kaprizov

Viac k témam: play-off KHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Hudáček nezabránil prehre Spartaku, Jekaterinburg a CSKA postúpili do semifinále konferencií © SITA Všetky práva vyhradené.