Home / SLOVENSKO / Foto: Zaistili falzifikáty detskej značkovej obuvi, výrobky môžu byť zdraviu škodlivé

Foto: Zaistili falzifikáty detskej značkovej obuvi, výrobky môžu byť zdraviu škodlivé

BRATISLAVA 27. februára (WebNoviny.sk) – Vyše tisíc párov falzifikátov detskej obuvi značiek Vans a Spiderman zaistili colníci pri kontrole predajne a skladov na Starej Vajnorskej v Bratislave. Ak by sa topánky dostali na trh, majiteľom ochranných známok vznikla škoda za takmer 25 tisíc eur.

Výrobky môžu byť zdraviu škodlivé

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava, zaistený tovar skončí s najväčšou pravdepodobnosťou v spaľovni a predávajúcemu hrozí pokuta až do výšky 67 tisíc eur, prípadne trestné stíhanie.

Colný úrad znovu upozorňuje, že takéto výrobky môžu byť zdraviu škodlivé. Na ich výrobu sa používajú nekvalitné materiály alebo ich lacné náhrady. Výrobky nie sú spoľahlivo testované a neprechádzajú žiadnou kontrolou.

Rôzne triky výrobcov

Výrobcovia napodobením vymýšľajú rôzne triky, no sú isté znaky, ako rozpoznať originál od falzifikátu. V prvom rade je to miesto predaja. Napríklad tržnice, čínske e-shopy i menšie kamenné prevádzky nie sú vo väčšine prípadov zárukou predaja kvalitného tovaru.

Na výrobku si treba všímať kvalitu materiálov a celkové prevedenie. Štítky a visačky sú ďalším znakom, podľa ktorého možno odlíšiť napodobeninu od pôvodnej značky.

Príliš nízka cena je podozrivá a rovnako balenie produktu prezrádza, čo sa ukrýva vo vnútri. Spotrebitelia by mali mať na pamäti aj to, že touto kúpou podporujú organizovaný zločin, kriminalitu, šedú ekonomiku, detskú prácu, nezamestnanosť aj terorizmus.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Colníci zaistili falzifikáty detskej značkovej obuvi

Viac k témam: colníci, falzifikát
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Zaistili falzifikáty detskej značkovej obuvi, výrobky môžu byť zdraviu škodlivé © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Žilinka upozorňuje Pellegriniho na vládnu novelu zákona o ochrane oznamovateľov, je podľa neho protiústavná

Ochrana oznamovateľov protispoločenskej činnosti Policajného zboru z radov príslušníkov Policajného zboru, ktorí ju momentálne požívajú, zanikne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *