Home / šport / Futbal / ŠK Slovan Bratislava ubezpečuje fanúšikov, že derby proti Spartaku Trnava sa odohrá

ŠK Slovan Bratislava ubezpečuje fanúšikov, že derby proti Spartaku Trnava sa odohrá

BRATISLAVA 26. februára (WebNoviny.sk) – Zástupcovia ŠK Slovan Bratislava ubezpečujú fanúšikov a celú futbalovú verejnosť, že zápas 21. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy proti úradujúcemu majstrovi FC Spartak Trnava sa odohrá v nedeľu 3. marca od 18.00 h na novom Tehelnom poli.

Klub aj v priebehu víkendu riešil vzniknutú situáciu a snažil sa nájsť riešenie, ktoré by uspokojilo všetky strany a zároveň zabezpečilo dostatočnú bezpečnosť pre všetkých návštevníkov zápasu, uvádza sa v oficiálnom stanovisku, ktoré poskytol agentúre SITA Tomáš Schügerl, manažér pre médiá ŠK Slovan Bratislava.

Na piatkovej bezpečnostnej porade fanúšikom Spartaka Trnava bolo ponúknutých 400 vstupeniek, čo zohľadňovalo aktuálny stav sektora hostí. Tieto lístky trnavskému klubu doručia v priebehu utorka. Slovan ďalej informuje, že v sektore hostí prebiehajú úpravy a po ich dokončení ponúknu trnavským fanúšikom ďalšie vstupenky.

„Kontaktovali sme dodávateľa, aby zabezpečil potrebné úpravy v sektore hostí pri zachovaní bezpečnosti všetkých fanúšikov. Do zápasu poskytneme priaznivcom hostí aj zvyšné vstupenky do výšky piatich percent z celkovej kapacity štadióna,“ povedal viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší.

Sektor hostí v dočasnom režime

Sektor hostí bude v budúcnosti od ostatných tribún oddeľovať bezpečnostné sklo. Z dôvodu omeškania na strane dodávateľa však v nedeľňajšom zápase s Trnavou bude inštalované ochranné pletivo a sektor bude v dočasnom režime. Znamená to, že v sektore hostí budú v prevádzke bufetové zariadenia, ale bude zakázané vstupovať na tribúnu s občerstvením.

Bratislavský klub chce zároveň uviesť na pravú mieru informácie, ktoré vo svojom otvorenom liste prezentoval FC Spartak Trnava.

„Štadión nie je stavenisko a dôrazne odmietame tvrdenia o tom, že by bola akokoľvek ohrozená bezpečnosť aktérov stretnutia. Tribúny štadióna sú skolaudované v rámci predčasného užívania podľa platnej legislatívy SR. Tvrdenia o tom, že by mala byť ohrozená bezpečnosť fanúšikov, sú nepravdivé a považujeme ich za nepodložené, zavádzajúce a neférové. V sektore hostí neprebiehajú hrubé stavebné práce, ale nevyhnutné úpravy na to, aby bola zaručená bezpečnosť pre všetkých fanúšikov na štadióne,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Na neodohranie zápasu nie je dôvod

ŠK Slovan podľa slov Kmotríka ml. bol a vždy bude orientovaný v prospech fanúšikov a nikdy nerobil napriek priaznivcom hostí.

„V zápasoch, ktoré sa hrali na štadióne Pasienky, sme priaznivcom hostí poskytovali osem percent z celkovej kapacity štadióna. Ani výstup z bezpečnostnej porady nebol mierený voči trnavskému klubu. Mrzí ma, ako bola celá situácia interpretovaná a že niektorí naši fanúšikovia sa dostali do neistoty, či sa zápas vôbec uskutoční. Nebol na to pritom jediný relevantný dôvod. O akýchkoľvek zmenách v programe zápasov predsa rozhoduje riadiaci orgán súťaže, a nie klub v otvorenom liste. Takže všetkých slovanistov môžem ubezpečiť, že zápas s Trnavou odohráme v nedeľu večer na novom Tehelnom poli. Verím, že oddnes sa už budeme venovať len futbalu a nedeľa bude dôstojným futbalovým sviatkom pri otvorení nového Tehelného poľa,“ povedal Kmotrík.

V závere oficiálneho stanoviska „belasých“ k nedeľňajšiemu zápasu proti Trnave sa uvádza: „Rovnako veríme, že aj trnavský klub, ktorý zodpovedá za správanie fanúšikov v sektore hostí, pretaví slová o bezpečnosti do reality a že zápas prebehne bez akýchkoľvek negatívnych incidentov.“

Viac k témam: FC Spartak Trnava, Fortuna liga, Národný futbalový štadión v Bratislave, ŠK Slovan Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk – ŠK Slovan Bratislava ubezpečuje fanúšikov, že derby proti Spartaku Trnava sa odohrá © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Spartak Trnava čaká posledný domáci duel v EKL, Slovan Bratislava môže u súpera spečatiť postup do vyraďovacej časti

Po súboji doma proti Razgradu sa Trnavčania rozlúčia s pohárovou Európou duelom na pôde tureckého tímu Fenerbahce Istanbul.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *