Home / SLOVENSKO / S Vadalom som netelefonoval, ohradil sa Fico a tvrdí, že ide o snahu prekryť problémy Kisku

S Vadalom som netelefonoval, ohradil sa Fico a tvrdí, že ide o snahu prekryť problémy Kisku

BRATISLAVA 24. februára (WebNoviny.sk) – Expremiér Robert Fico (Smer-SD) popiera, že by v minulosti telefonoval s Antoninom V., ktorý je v súčasnosti obvinený z drogovej trestnej činnosti v Taliansku. Fico to uviedol v relácii televízie TA3 V politike.

„Vadala nevolal mne, ani ja som nevolal Vadalovi. Ja nemám jeho číslo, on nemá moje a ja tieto klamstvá kategoricky odmietam,“ povedal Fico.

Vražda dvoch mladých ľudí je tragédia

Podľa jeho slov išlo iba o prekrytie problémov prezidenta Andreja Kisku, pričom argumentoval najmä oficiálnou správou z talianskej prokuratúry. Tá až do súčasnosti nepotvrdila, ani nevyvrátila, že existuje nahrávka z odpočúvania telefónu Antonina V., z roku 2012, keď mal byť telefonát s Ficom podľa medializovaných informácií zachytený.

Expremiér sa vyjadroval aj k prvému výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Podľa Fica boli aj protesty, ktoré organizovala iniciatíva Za slušné Slovensko, zneužité na politické účely.

„Je mi veľmi ľúto čo sa stalo pred rokom. Vražda dvoch mladých ľudí je tragédia, ktorá však bola zneužitá na politické účely s jediným cieľom – povaliť vládu. Bola tu možnosť predčasných volieb, ale prinieslo by to iba chaos. V tejto súvislosti som aj ja spravil osobné rozhodnutie s cieľom zachovať stabilitu. Koalícia má mandát na štyri roky, funguje a krajine sa darí,“ povedal Fico.

Je to výmysel

„Toto je parlamentná demokracia, nemôže rozhodovať ulica a človek, ktorý nemá žiadnu zodpovednosť. Ak to takto má byť, tak zrušme politické strany a môže niekto vykrikovať z námestia, čo budeme ako robiť,“ doplnil.

Expremiér tiež poprel akékoľvek vydieranie prezidenta v súvislosti s jeho menovaním za predsedu Ústavného súdu SR. „Samozrejme, že je to výmysel. Rokovali sme o ústavnom súdu, ale od začiatku hovorím o voľbe ústavných sudcov ako o akte politickej dohody. Zopakujem, ak mal pán prezident Kiska pocit, že naňho robíme nátlak a podobné veci, mal ísť na políciu a tieto skutočnosti oznámiť,“ dodal Fico.

Viac k témam: Kiska Travel Agency (KTAG), predčasné voľby, predseda strany Smer-SD, Smer-SD, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – S Vadalom som netelefonoval, ohradil sa Fico a tvrdí, že ide o snahu prekryť problémy Kisku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *