Home / POLITIKA / Andrej KISKA a Ladislav BAŠTERNÁK – podnikatelia karpatského typu

Andrej KISKA a Ladislav BAŠTERNÁK – podnikatelia karpatského typu

Tvrdá, ale výstižná a pekná to charakteristika nášho najvyššieho ústavného činiteľa z úst predsedu SMER-u Róberta Fica vo štvrtok na vyhlásení pred novinármi.

Naozaj som začal uvažovať, čo je to karpatský typ podnikateľa. Ak sa pozriem dookola, tak takých je u nás ako maku. Plačú nad každým opatrením vlády, ktorá chce lepšie radovým zamestnancom. Plačú vo svojich luxusných vilách v zahraničí, kam prileteli súkromnými lietadlami, alebo prišli na svojich Bentley, Bugatti, McLarenoch či Ferrari, ako ich chce vláda ošklbať, aké sú vysoké odvody a nedovolí im každý rok si obnovovať a rozširovať svoj luxusný vozový a domový park, ale až každý druhý rok. Preto hľadajú akékoľvek spôsoby, ako štátu nedať a svojim zamestnancom dať iba minimum. Neexistuje strop zisku a tak v rámci „karpatských podnikateľských opatrení“ sa riadia heslom veľká kopa pýta ešte viac! Čo ak by náhodou……!!! Na to sú vhodné minimálne mzdy, registrácia firmy v daňovom raji, alebo vytvorenie nákladov pre dane, ktoré by mali putovať štátu, ale i mnohé ďalšie super opatrenia prinášajúce zisky ako výroba nekvality a ďalšie nezmyselne šetrenia na tovaroch.

A pritom naši ľudia majú aspoň 80-90% výkonnosti zamestnancov v špičkových krajinách Európy. Vladimír Mečiar nám v začiatkoch sľuboval, že o 10 rokov budeme druhé Švajčiarsko! A tým sme sa stali a myslím si, že sme Švajčiarsko aj predbehli. Ale to len v bohatstvách našich stredných podnikateľov a veľkopodnikateľov. Teda len úzka vrstva ľudí sa má lepšie ako rovnaká vrstva Švajčiarov. Prečo? No pretože švajčiarsky podnikatelia musia platiť vysoké dane a zamestnancom aj slušné mzdy, na rozdiel od našich „superpodnikateľov“. Tí zamestnancov radšej ošklbú, štátu platia „optimalizované“ dane a spravodlivosť nefunguje. Všetci môžu v tomto systémovom bordeli všetko. A ak náhodou niekomu skrivia vlások na svete, tak si zaplatí tých najdrahších advokátov , aby im vyhral súdne spory a je im jedno, ako to zariadia. A čuduj sa svetu, oni to zariadia. Veď sudcovia toľko nezarobia ani za 10 rokov, čo im ponúknu a o ich rozsudku sa nedebatuje! Ten musia všetci rešpektovať.

Ale náš spoluobčan z popradského východu vyhlásil, že sa nenechá zastrašiť!!! A vyjadrí sa až po spomienkach výročia zastrelenia K&K. Zaujímavé. Doteraz sa na ich nešťastí rozrozprával na adresu koalície až až. Ale tentoraz si bude čítať básničky Kuciaka v Košiciach. Aké je to dojemné! Nuž, pánovi Kiskovi začína tiecť do topánok určite už dobre nespáva a rozmýšľa nad tým, čo príde. A naplno príde po 15. júni, kedy mu asi praskne hrádza a utopí sa. Dnes je ešte rozdiel medzi Andrejom z Popradu a Baštrnákom z Bratislavy v tom, že tento podvodník je radový občan, ale Kiska je prezident s imunitou. Prezident, ktorý si sám pre seba vykopal jamu, Stane sa aj vďaka nemu jeho vlastnou obeťou vďaka jeho „apolitickému“ pôsobeniu. Verím, že nikto nezastaví hon za spravodlivosťou, ktorú začala NAKA smerom na Kiskovu firmu KTAG, kde už obvinili konateľa, ale ten bývalý konateľ, dnes pioniersky politik,kto pravdepodobné podvody začal ešte sedí v Pionierskom , prepáčte, samozrejme dnes už v Prezidentskom paláci. Nuž, niekto začínal upratovať na čerpačke v USA a druhý začal kradnúť v butiku ako predavač v Bratislave. Obaja však následne nadobudli obrovské majetky. Majetky smrdiace, ale iba pre ostatných. Obom ich majetky až priveľmi voňajú a tak obaja sa riadili príslovím – Malá, ale skôr veľká kopa pýta viac a viac a viac a viac……. No, čo už dodať? Podľa hodnotenia sú obaja veľmi úspešní podnikatelia. A opäť pripomínam, že to nie sú u nás výnimky. Ďalších podvodníkov nájdete na každom slovenskom rohu. A tí, ktorí sú už vyhorený a už nedokážu kreatívne podvodovať sa radšej stiahnu do parlamentu.

Pavel Jacz

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

DRASTICKÉ VIDEÁ: RUSká mína vojakovi odtrhla nohu

Videá ukazujú masaker, ktorý spôsobili ruské míny na Rusmi okupovaných častiach Ukrajiny statočným ukrajinským vojakom. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *