Home / EKONOMIKA / Zdravotníctvo / Ministerstvo pokročilo v projekte stratifikácie nemocníc, predloží ho v očakávanom termíne

Ministerstvo pokročilo v projekte stratifikácie nemocníc, predloží ho v očakávanom termíne

BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) – Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ) podľa hovorkyne Zuzany Eliášovej pracuje na projekte stratifikácie nemocníc veľmi precízne a pedantne.

Nakoľko ide o prelomový krok po 14 rokoch, ktorý je tak potrebný pre skvalitnenie poskytovania zdravotnej starostlivosti, považujeme za nevyhnutné, aby bol doprecizovaný do detailov,“ uviedla hovorkyňa pre agentúru SITA.

Cieľom ministerstva je, aby projekt viedol ku skvalitneniu poskytovania zdravotnej starostlivosti v prospech pacienta. Materiál o stratifikácii je aktuálne vo vnútrorezortnom pripomienkovom konaní.

Skvalitnenie zdravotnej starostlivosti

Ministerstvo už informovalo o tom, že materiál o stratifikácii má byť predložený do medzirezortného pripomienkového konania v priebehu prvého kvartálu tohto roka. “Preto sme za to, že sme v termíne, ktorý sme aj oficiálne garantovali,” zhodnotila Eliášová.

Projekt stratifikácie je podľa ministerstva jednou z najzásadnejších zmien v oblasti lôžkovej zdravotnej starostlivosti, jej cieľom je efektívnejšie využitie lôžkových kapacít, kvalitnejšia a bezpečnejšia zdravotná starostlivosť pre pacienta, ale zároveň posilnenie lôžok na poskytovanie dlhodobej starostlivosti.

Pacient tak v budúcnosti bude mať podľa rezortu kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť a následne sa bude doliečovať bližšie k miestu svojho bydliska.

Rozdiely medzi nemocnicami

Na stratifikácii sme spolupracovali so všetkými zdravotnými poisťovňami, analytickými jednotkami a s odbornými spoločnosťami tak, aby v nej rezonoval medicínsky rozmer a v žiadnom prípade nebola na úkor poskytovania zdravotnej starostlivosti,” dodala Eliášová.

V roku 2018 predstavilo MZ koncepciu stratifikácie nemocníc, ktorej cieľom je do roku 2030 výrazne skvalitniť ústavnú zdravotnú starostlivosť.

V súčasnosti existujú medzi nemocnicami veľké rozdiely v kvalite, nový projekt by mal podľa informácií zverejnených na stránke ministerstva zabezpečiť vysokú úroveň starostlivosti vo všetkých nemocniciach.

Viac k témam: Ministerstvo zdravotníctva SR, nemocnice, stratifikácia nemocníc
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo pokročilo v projekte stratifikácie nemocníc, predloží ho v očakávanom termíne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Budeme mať vážny problém, ak nepodporíme požiadavky zdravotníkov na zvyšovanie platov, varuje Čaputová

Minister Lengvarský prezidentke predostrel návrh na zvýšenie platov zdravotníckemu personálu ako aj lekárom a zdravotným sestrám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *