Home / šport / Ostatné športy / J. T. Bö sa stal víťazom vytrvalostných pretekov v Canmore, zo Slovákov bol najlepší Kazár

CANMORE 7. februára (WebNoviny.sk) – Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa stal víťazom skrátených vytrvalostných pretekov mužov na 15 km v rámci 7. kola Svetového pohára 2018/2019 v kanadskom Canmore.

Dvadsaťpäťročný Bö zvíťazil po bezchybnej streľbe a najrýchlejšom bežeckom čase s náskokom 2:10,2 min pred krajanom Vetlem Sjaastadom Christiansenom. Tretí skončil s odstupom 2:41,0 min Rus Alexander Loginov. Nízke teploty donútili organizátorov skrátiť vytrvalostné preteky z 20 na 15 km. Netrafená rana sa trestala 45 sekundami namiesto štandardných 60 sekúnd.

Bö ostal lídrom celkového poradia

Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö zvíťazil si na svoje konto pripísal už dvanásty triumf od začiatku sezóny 2018/2019. Zároveň nórsky biatlonista zostáva lídrom v celkovom poradí SP.

Prvé vytrvalostné preteky aktuálnej biatlonovej sezóny mužov sa v slovinskej Pokljuke skončili triumfom legendárneho Francúza Martina Fourcada. Sedemnásobný a úradujúci celkový víťaz Svetového pohára Fourcade sa však rozhodol vynechať zámorské zastávky v SP.

Kazár dvakrát minul na strelnici

Najlepší zo Slovákov bol Matej Kazár na 33. mieste s dvoma netrafenými ranami na strelnici. Martinovi Otčenášovi patrila 53. priečka, Tomáš Hasilla sa umiestnil na 80. pozícii a Michal Šíma skončil na 87. mieste.

Program 7. kola SP bude v piatok 8. februára pokračovať štafetami mužov (20.30 h SEČ) a žien (22.45 h SEČ). V sobotu 9. februára vyvrcholia súťaže rýchlostnými pretekmi mužov (20.20 h SEČ) a žien (22.45 h SEČ).

Svetový pohár 2018/2019 v biatlone

7. kolo – Canmore (Kan.)

Skrátené vytrvalostné preteky mužov na 15 km:

1. Johannes Thingnes Bö 35:27,9 min (0), 2. Vetle Sjaastad Christiansen (obaja Nór.) +2:10,2 min (2), 3. Alexander Loginov (Rus.) +2:41,0 (2), 4. Lars Helge Birkeland (Nór.) +2:51,3 (1), 5. Dominik Windisch (Tal.) +2:56,3 (2), 6. Simon Eder (Rak.) +2:57,5 (2), … 33. Matej Kazár +5:02,6 (2), 53. Martin Otčenáš +6:34,6 (5), 80. Tomáš Hasilla +8:23,1 (6), 87. Michal Šíma (všetci SR) +9:37,0 (8)

Viac k témam: biatlon
Zdroj: Webnoviny.sk – J. T. Bö sa stal víťazom vytrvalostných pretekov v Canmore, zo Slovákov bol najlepší Kazár © SITA Všetky práva vyhradené.