Home / SLOVENSKO / ŠOKUJÚCE: Poskytne prezident Putin politický azyl Rostasovi?

ŠOKUJÚCE: Poskytne prezident Putin politický azyl Rostasovi?

Tibor Rostás v poslednom vydaní svojho konšpiračného časopisu burcuje proti (židovskej) porobe, uvádza web omediach.com a udáva, že bývalý redaktor Trendu a v súčasnosti výkonný šéf Nadácie Zastavme korupciu Pavel Sibyla v pondelok podal trestné oznámenie na šéfredaktora konšpiračného časopisu Zem a Vek Tibora Rostása pre podozrenie zo spáchania trestnéh činu podnecovania národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti a z podozrenia zo spáchania trestného činu výroby a rozširovania extrémistických materiálov. K trestnému oznámeniu ho podnietil Rostásov článok Klin Židov medzi Slovanmi.

Kompletné stanovisko Rostasa k trestnému oznámeniu si môžu čitetelia DENNÍKa POLITIKA prečítať TU.

Pre tých, ktorým sa nechce veľa čítať vyberáme hlavné Rostasove myšlienky:

„Vstúpili sme do absurdnej éry, v ktorej citovať najväčších velikánov ducha národa je dôvodom k podaniu trestného oznámenia. Boli to práve štúrovci ale aj celé generácie slovenskej inteligencie, ktoré sa nebáli kriticky vystupovať voči útlaku Slovákov a Slovanov. Vôbec nejde iba o to z akej strany bol tento útlak vedený, ale o to, že tieto nátlakové formy stále pretrvávajú – a to je pointa tohto článku.

V týchto dňoch sa začalo koordinované úsilie o naše umlčanie a zastrašovanie. Je na 30 dní zablokovaný môj fb profil s obrovskou sledovanosťou a takisto sú vedené útoky na fb profil stránky Zem&Vek. Takto je obmedzovaná naša možnosť vyjadriť sa k aktuálnej situácii a jej ďalšom vývoji.

Zámerom ľudí pochádzajúcich najčastejšie z prostredia niektorých mimovládnych organizácií, ktoré otvorene a oprávnene kritizujeme, je diskreditovať časopis, jeho tvorcov a čitateľov vystaviť obavám zo šírenia extrémistického materiálu. Tentokrát sa k takémuto skutku podujal Pavel Sibyla, ocenený Nadáciou Georgea Sorosa a bývalý poradca prezidenta Kisku o ktorého právoplatných rozsudkoch priniesol aktuálny ZEM&VEK informácie v článku „Padlý anjel Kiska“.

Keď Štúra suspendovali z prešporskeého lýcea, napísal Janko Matuška text, ktorý sa stal našou hymnickou piesňou. Štúrovci boli prenasledovaní, väznení a utláčaní presne tak, ako národ, z ktorého vzišli, ktorý milovali a ktorý miloval ich. Ak ich dnes ľudia ako Havran spolupracujúci s verejnoprávnou RTVS dehonestujú slovami ako „antisemiti“ či „zaprdení hlupáci“ a nič sa nedeje, naopak na ich zástancov a kritikov útlaku podávajú trestné oznámenia, potom sa už skutočne nad Tatrou blýska a hromy divo bijú. A v tomto silnejúcom huriavku, nenávisti, prenasledovaní, stále bujnejúcej moci financovanej z neobmedzených prítokov do mnohých mimovládnych organizácií si položme otázku: Kam vlastne kráčaš, Slovensko, ak sa chceš zbaviť tých, ktorí ťa po celé generácie milujú?“

Skončí nakoniec Tibor Eliot Rostas v base alebo ide len o dômyselne a systematicky prepracovanú spravodajskú hru ako zvýšiť počet čitateľov mesačníka Zem a vek?

Údajne však nie ja ani vylúčená možnosť, že Vladimír Putin by poskytol Rostasovi azyl len preto, aby vrazil klin do pravidiel slobody slova na Slovensku. A to by bolo naozaj šokujúce zistenie.

exred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Migračné toky v Únii sa zintenzívnili, Slovensko však prisťahovalcov láka najmenej

V roku 2021 bolo v EÚ podľa odhadov päť prisťahovalcov na 1000 ľudí.

2 komentáre

  1. Už nech ide, aj s vlkmi, Harabinom, Blahom a inými rubľovými sráčmi …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *