nedeľa , 31 mája 2020
Home / SVET / Ruskému umelcovi hrozí 10 rokov za mrežami, podpálil pobočku národnej banky v Paríži

Ruskému umelcovi hrozí 10 rokov za mrežami, podpálil pobočku národnej banky v Paríži

PARÍŽ 10. januára (WebNoviny.sk) – Pred parížsky súd sa vo štvrtok postavil kontroverzný ruský umelec Pjotr Pavlenskij, ktorý v októbri 2017 podpálil pobočku francúzskej centrálnej banky Banque de France v Paríži.

Za tento čin, ktorým podľa vlastných slov protestoval proti “diktatúre bankárov”, mu hrozí až desať rokov odňatia slobody. Pavlenskij sa hneď na úvod štvrtkového pojednávania pohádal so sudcom, keď začal spochybňovať súdne procedúry, a tiež so svojím tlmočníkom, ktorý následne súdnu sieň opustil.

Pavlenskij strávil za podpálenie Banque de France už doteraz 11 mesiacov v zadržiavacej väzbe. Kontroverzný ruský umelec sa pôvodne preslávil tým, že v roku 2015 podpálil vstupné dvere do moskovskej centrály ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), za čo si odsedel v ruskom väzení šesť mesiacov.

Na protest proti režimu ruského prezidenta Vladimira Putina si Pavlenskij v minulosti okrem iného zošil pery či pribil sa nahý o zem na moskovskom Červenom námestí. Do Francúzska ušiel po tom, ako ho ruské orgány začiatkom roku 2017 obvinili zo znásilnenia. Umelec popiera, že by sa takéhoto činu dopustil.

Viac k témam: podpaľač, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskému umelcovi hrozí 10 rokov za mrežami, podpálil pobočku národnej banky v Paríži © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Izraelská polícia zastrelila pri jeruzalemskom Starom meste neozbrojeného Palestínčana

Muž bol podľa príbuzného mentálne znevýhodnený a smeroval do neďalekej školy pre ľudí so špeciálnymi potrebami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *