Home / POLITIKA / Skončí Čarnogurský v base alebo blázninci? NIE, Ján si zaslúži našu pozornosť, starostlivosť, zhovievavosť

Skončí Čarnogurský v base alebo blázninci? NIE, Ján si zaslúži našu pozornosť, starostlivosť, zhovievavosť

Aj takéto otázky (v base za vlastizradu alebo v blázninci, že mu preskočilo) kolovali a aktuálne aj kolujú na sociálnych sieťach potom, čo bývalý premiér Slovenskej republiky Ján Čarnogurský svojimi myšlienkami trochu prepískol. Asi najcitovanejšie výroky z blogu bývalého predsedu KDH a tiež ministra spravodlivosti sú tieto:

„Našťastie stále máme lesy, hory. V nich už cvičia Slovenskí branci. Nie je ich veľa, ale keby bolo treba, môžu sa okolo nich združiť tisíce ďalších vlastencov. Potom, hoci opäť s ruskou pomocou, budú môcť vyhnať tých, ktorí kradmou rukou siahnu na našu slobodu. Ale predtým nás možno čaká Sofiina voľba. Pozerám sa po našich politikoch v ústavom postavení a kladiem si otázku, kto z nich by bol schopný dodržať sľub voličom, že nepripustí cudziu vojenskú základňu na našom území. Vychádza mi iba jeden. Azda Marián Kotleba.“

Blog bývalého disidenta Čarnogurského je už stiahnutý a preto nie každý už má možnosť si kompletne prečítať myšlienkové pochody bývalého bojovníka proti komunizmu a terajšieho bojovníka za Rusko.

Nesúdime a ani neodsudzujeme Jána Čarnogusrkého v redakcii DENNÍKa POLITIKA.

Niektorým je z Jána Č. smutno ale väčšine je Jána Č. ľúto. Stále totiž veríme, že blog Jána Čarnogurského je proste len vyústením prirodzeného javu, ktorým trpí štatisticky veľká časť populácie sveta.

Vo svete žije 46,8 miliónov ľudí s demenciou.
Každé 4 sekundy pribudne na svete 1 prípad demencie
Najčastejšou formou demencie je jednoznačne Alzheimerova choroba.
Demenciou trpí každý 20. človek nad 65 rokov. Po 80.roku veku je to každý piaty človek.
V roku 2050 sa odhaduje nárast počtu pacientov trpiacich demenciou na 131,5 miliónov.
Len 1 zo 4 prípadov Alzheimerovej choroby je potvrdených diagnosticky.
Vek je najvýznamnejším rizikovým faktorom Alzheimerovej choroby.

Zdroj: http://www.alzheimer.sk/informacie/alzheimerova-choroba/statistiky.aspx

Chorí ľudia si záslúžia našu pozornosť, starostlivosť, zhovievavosť a nie vyhrážanie sa basou či bláznincom. Venujme Jánovi našu pozornosť, starostlivosť, zhovievavosť  a snažme sa ho pochopiť.

Láska, porozumenie, pochopenie, zhovievavosť odpúšťanie chýb a omylov lebo nikto z nás nie je dokonalý je skutočný kresťanský prístup. Nezabúdajme NATO a neodsudzujme Jána za slobodu slova.

Raz totiž táto zákerná choroba môže postihnúť každého z nás.

Marian Zaboj

 

Redakcia DENNÍKa POLITIKA ponúka Jánovi Čarnogurskému necenzúrovaný a neobmedzený priestor na vyjadrenie sa k svojmu kontroverznému blogu. V prípade, že JUDr. Čarnogurský zareaguje pozitívne na našu ponuku, už čoskoro sa naši čitatelia môžu tešiť na zaujímavé názory a myšlienky bývalého premiéra SR.

 

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *