nedeľa , 9 mája 2021
Home / ZAUJÍMAVOSTI / ŠOKUJÚCE PRIZNANIE RUSOV: Áno, dopovali sme!!!

ŠOKUJÚCE PRIZNANIE RUSOV: Áno, dopovali sme!!!

Rusko prvýkrát oficiálne priznalo, že v krajine existoval štátom riadený dopingový program. V rozhovore pre denník The New York Times to uviedla výkonná riaditeľka národnej antidopingovej agentúry RUSADA Anna Anceliovičová, ktorá ju vedie od minulého roka a tvrdí, že systematicky a dlhodobo niekoľko rokov vymieňali vzorky moču odobraté športovcom pre analýzu možného užívania zakázaných látok. Tiež dodávali ruským športovcom prostriedky na zvýšenie výkonnosti.

O týchto obvineniach sa hovorilo už dlhšie, ruskí čelní predstavitelia ich však popierali.

Putin dlho akúkoľvek štátnu spoluúčasť odmietal, z výpovede Anceliovičovej však vyplýva, že do systému bola zapojená Federálna služba bezpečnosti (FSB), hlavný nástupca sovietskej tajnej polície KGB. Jej príslušníci mali na starosť výmenu vzoriek v dopingovom laboratóriu spoločne s jej riaditeľom, a to aj počas domácej zimnej olympiády v Soči 2014. Ministerstvo športu potom po dlhé roky zaisťovalo čisté vzorky popredných športovcov, ktorí užívali zakázané prostriedky.

exred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nevinné stretnutie v hoteli bez SEXU

Predseda parlamentu Boris Kollár sa včera stretol so spolumajiteľom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom.  Schôdzka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *