Home / SVET / Ukrajinské lode boli v Kerčskom prielive na tajnej misii, Rusi údajne našli dokumenty

Ukrajinské lode boli v Kerčskom prielive na tajnej misii, Rusi údajne našli dokumenty

MOSKVA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov tvrdí, že ukrajinské lode zadržané ruskými silami pri Kryme sa pokúšali „tajne“ dostať cez Kerčský prieliv, ktorý spája Čierne more a Azovské more.

Šéf ruskej diplomacie sa tak vyjadril v stredu na brífingu so svojím švajčiarskym rezortným kolegom Ignaziom Cassisom po bilaterálnom stretnutí v Ženeve, kde sa Lavrov tiež zúčastnil na konferencii OSN o Afganistane.

Lavrov povedal, že ruskí pohraničníci a vyšetrovatelia našli dokumenty, ktoré „jasne ukazujú, že tieto lode dostali príkaz, aby neinformovali úrady v Kerčskom prielive a pokúsili sa tajne preniknúť do Azovského mora“.

Ukrajina v stredu poskytla presné údaje o tom, kde v medzinárodných vodách sa jej tri lode nachádzali, keď ich v nedeľu Rusi napadli a zadržali.

Viac k témam: Azovské more, Čierne more, Kerčský prieliv, konflikt v Kerčskom prielive (Ukrajina – Rusko), Sergej Lavrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinské lode boli v Kerčskom prielive na tajnej misii, Rusi údajne našli dokumenty © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite sa tiež

Rusko tvrdí, že dobylo dve dediny na východe Ukrajiny

Ukrajinské letectvo uviedlo, že v noci zo soboty na nedeľu zostrelilo 60 ruských bezpilotných lietadiel.