Home / šport / Ostatné športy / Video: Lakers schytali debakel v Denveri, Toronto otočilo zápas v Memphise

DETROIT 28. novembra (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Toronta zvíťazili v utorok na palubovke Memphisu 122:114 a dosiahli šieste víťazstvo po sebe v zámorskej NBA.

Raptors po polčase zaostávali o 17 bodov, no na zdolanie súpera využili spŕšku košov za tri body v záverečnej štvrtine, z 12 ich premenili sedem a celkovo mali úspešnosť trojok na úrovni 54,5 % (33/18).

Torontu s bilanciou 18-4 právom patrí vedúce postavenie vo Východnej konferencii i celej súťaži. V utorok ho strelecky potiahol stredný rozohrávač Kyle Lowry 24 bodmi.

„Cez veľkú prestávku sme si vstúpili do svedomia, pretože sme skutočne nerobili veci, ktoré sme chceli robiť. V druhej polovici zápasu sme hrali omnoho lepšie,“ zhodnotil výkon svojich zverencov tréner Raptors Nick Nurse.

Denver zdolal doma Los Angeles Lakers o 32 bodov 117:85 a bolo to jeho najväčšie víťazstvo nad kalifornským tímom. Prekonal rekord z roku 1993, keď sa Nuggets tešili z výhry o 29 bodov.

Hostia dosiahli najmenej bodov v doterajšom priebehu sezóny, z poľa strieľali s úspešnosťou 39,1 % a 14 bodov LeBrona Jamesa je jeho tohtosezónne minimum.

Sumáre NBA

utorok

Detroit – New York 115:108 (24:19, 27:24, 30:27, 34:38)
Najviac bodov: B. Griffin 30, R. Jackson a S. Johnson po 21 – Trier 24 (10 doskokov), Hardaway 19, Dotson 17

Miami – Atlanta 113:115 (38:35, 14:33, 34:32, 27:15)
Najviac bodov: J. Richardson 22 (5 ziskov), Wade 18, Ellington 15 (5 ziskov, 5 trojok) – Prince 18, Trae Young 17 (10 asistencií), J. Collins 16

Memphis – Toronto 114:122 (32:31, 39:28, 26:34, 17:29)
Najviac bodov: M. Gasol 27, Conley 20, K. Anderson a JaMychal Green po 13 – Lowry 24 (5 trojok), VanVleet 18, K. Leonard 17 (10 doskokov)

Denver – Los Angeles Lakers 117:85 (30:26, 28:24, 31:21, 28:14)
Najviac bodov: P. Millsap (11 doskokov), J. Murray a Malik Beasley po 20 – Kuzma 21, L. James a Ingram po 14

Phoenix – Indiana 104:109 (26:26, 28:35, 23:20, 27:28)
Najviac bodov: Warren 25, D. Booker 20, Ayton 18 (12 doskokov) – Sabonis (16 doskokov) a McDermott (5 trojok) po 21, M. Turner 16 (13 doskokov, 5 blokov)

Viac k témam: NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Lakers schytali debakel v Denveri, Toronto otočilo zápas v Memphise © SITA Všetky práva vyhradené.