Home / POLITIKA / Pikoška: Prezident sa zbavil žida Bútoru. Nahradí ho žid Schutz?

Pikoška: Prezident sa zbavil žida Bútoru. Nahradí ho žid Schutz?

Takúto pikošku sme čitateľom DENNÍKa POLITIKA nepriniesli už dávno. Bývalý slovenský veľvyslanec v USA židovského pôvodu Martin Bútora už nie je zamestnancom prezidentskej kancelárie kresťana Andrej Kiska.

Martin Bútora bol údajne „nútený“ opustiť prezidentskú kanceláriu aj preto, že bol dlhodobo v názorovom konflikte so zvyškom Kiskovho tímu a v otázkach domácej i zahraničnej politiky presadzoval riešenia a postoje, s ktorými nebol prezident stotožnený.

Bútora údajne tlačil na Andreja Kisku a to bolo cítiť najmä v nevyváženom vzťahu slovenského prezidenta k Rusku, nerealistickom vnímaní diania na Ukrajine a nekritickom pohľade na Spojené štáty. Pod vplyvom M. Bútoru sa prezidentove vyjadrenia viditeľne odkláňali od oficiálnych pozícií Slovenskej republiky k rôznym zahraničnopolitickým problémom.

To skonštatoval aj premiér Fico, ktorý len nedávno prezidenta Kisku obvinil z toho, že „je plne v rukách svojich poradcov, ktorí ho ťahajú do pekla“.

Takže môžme skonštatovať, že éra Bútoru u Kisku skončila. O to zaujímavejšie pôsobí informácia zo včerajška, kde ďalší vplyvný mediálny žid Schutz na tlačovke v Košiciach prejavil záujem stať sa poradcom prezidenta Kisku

Schutz vyhlásil, že má pri radení prezidentovi len dve podmienky, a to „keby som nemusel skoro vstávať na porady a mohol by som robiť z domu“.

Uvidíme v krátkej budúcnosti profiláciu prezidenta Kisku dovnútra aj navonok a našich čitateľov budeme o pikoškách z prezidentskej kancelárie informovať.

exred.

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Významný člen Smeru: LGBTI EXTRÉMisti napadli účastnikov protestu. TO video musíte vidieť

LGBTI EXTRÉMISTI ZASTRAŠOVALI A FYZICKY NAPADLI ÚČASTNÍKOV POKOJNÉHO PROTESTU PRED DPOH. „Teším sa, že sme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *