Home / SVET / ŠOK: Pád dvojičiek bol poistný podvod. Kto na smrti nevinných zarobil najviac?

ŠOK: Pád dvojičiek bol poistný podvod. Kto na smrti nevinných zarobil najviac?

Šokujúce odhalenie pádu amerických dvojičiek priniesli vedci Steve Jones, Robert Korol, Anthony Szamboti a Ted Walter  v časopise Europhysics News. 11. septembra 2001 narazili dve dopravné lietadlá do budov Národného Obchodného Centra. Odvtedy sa objavilo množstvo svedectiev, konšpiračných teórií či dohadov aké boli v skutočnosti príčiny pádu. Uznávaní vedci zverejnili hypotézu, ktorá odkrýva možný scenár.

Štvorica uznávaných vedcov prišla s podloženou teóriou, ktorá vyvracia oficiálnu vyšetrovaciu správu.  Oficiálne stanovisko vyšetrovateľov bolo také, že oceľové konštrukcie boli po náraze natoľko oslabené, že nápor nevydržali. U tretej budovy, zapríčinil pád rozsiahly požiar.

Uznávaní vedci vo svojej práci zdôrazňujú stavebné postupy, ktoré väčšinu výškových budov chránia pred podobnými osudmi. Každá budova má svoj vlastný protipožiarny systém, ktorý má predísť jeho šíreniu. Navyše, konštrukcie takýchto mohutných stavieb sú navrhnuté tak, aby zvládli čo najviac.

Tiež je kritizovaný postup vyšetrovateľov, ktorí neprevereli dostatočne rýchlo pochybný pád budov. Ako vyvrátenie záveru o príčine pádu, slúži aj príklad veľkého požiaru budovy číslo 7, ktorá aj napriek poškodeniu ostala stáť. Napriek požiaru budova zostala stáť. Priložené bolo aj vyjadrenie hlavného statika WTC, ktorý povedal, že budovy boli skonštruované na prípadný náraz dopravného lietadla. Letecké palivo by síce rozpútalo obrovský požiar, v ktorom by zahynulo množstvo ľudí, ale budovy by mali vydržať.

V kontexte týchto faktov do seba začínajú zapadať kocky do mozaiky. Zbrojársky priemysel USA, ropa, úpadok dolára, židovskí obchodníci a poisťovne, vojna proti terorizmu.

Kto na smrti nevinných zarobil najviac?

red.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Turecký parlament ratifikoval vstup Fínska do NATO, generálny tajomník Stoltenberg tento krok uvítal

Za fínske členstvo v NATO hlasovalo všetkých 276 prítomných poslancov tureckého parlamentu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *