Home / POLITIKA / LIBERALIZMUS – MODERNÝ JED

LIBERALIZMUS – MODERNÝ JED

Liberalizmus je starý a osvedčený jed, ktorý otravuje generácie ľudí – hlavne vo vyspelej západnej civilizácii. Jeho cieľom (bez ohľadu na to kto je momentálnym propagátorom tejto myšlienky) je úplné zničenie pôvodných hodnôt a výdobytkov západnej civilizácie a zotročenie ľudí prostredníctvom médií všetkého druhu.

Čo liberalizmus hlása

Vo svojej podstate je to veľmi populárne znejúca ideológia. Dáva sa do protikladu ku konzervativizmu, ktorý je predstavovaný ako neustále niečo zakazujúci a obmedzujúci smer (často samozrejme je dávaný do súvisu s katolicizmom alebo kresťanstvom vo všeobecnosti). Liberalizmus naopak údajne necháva všetko na ľudí – nech sa akože sami rozhodnú a nech si sami vyberú a to je niečo co sa pochopiteľne veľmi ľahko predáva. Jednoduchý človek, ktorý nemá vzdelanie a nikdy nič nečítal ryčí nadšením a predstavuje si že si bude robiť čo chce a bude mať to čo si zažiada. Svoju budúcnosť vidí v materiálnom dostatku až prebytku a už cíti ako sa bud mstiť a prípadne ponižovať predstaviteľov starých osvedčených hodnôt.

Liberalizmus začína zosmiešňovaním tradičných hodnôt a predstavuje ich ako hodnoty „zastaralé“ alebo „prekonané“ a ponúka nové hodnoty – hlavne také, ktoré hodnotami v skutočnosti vôbec nie sú. Nevzdelané masy to nie sú schopné pochopiť a hromadne sa pridávajú, volia, čítajú a pozerajú. Tí, čo potrebujú mať úplne konkrétne príklady sa môžu zamyslieť nad tým ako vyzerá vysielanie dnešnej televízie – aké správy ľudia v podstate dobrovoľne pozerajú, Vyvolení, reality shows, Superstars, vraždy, násilie, mučenie, únosy. To je len začiatok. Logická otázka môže byť – čo bude nasledovať? Všetko musí mať nejaké nasledovanie. Ja nemám starosť o vzdelaných ľudi – tých je však percentuálne čoraz menej. Liberáli a komunisti však možno aj na to riešenie majú: univerzita v každom meste!!!!! Veď niečo na ten spôsob už aj existuje. Frustrovaná sekretárka alebo zdravotná sestra sa zapíše na Univerzitu – najlepšie súkromnú (má istotu že vyštuduje) a hneď si dá na vizitku (ktorú vlastne ani nemá komu dávať) titul Mgr alebo niečo iné čo je v ponuke a doslova v bunkách cíti to vzdelanie. Príde domov a pozrie Súdnu sieň a potom si dá Vyvolených alebo Mojsejeva a krúti hlavou a zabáva sa na hlúposti iných. Pojedajúc hranolky s tatarkou – pripadne keksy si užíva svoje vzdelanie a rozmýšla kam a s kým na dovolenku.

O čo vlastne ide

Toto je presne obraz sveta aký si komunistickí liberáli predstavujú. Urobiť z ľudí otrokov – beztvarú poslušnú masu prijímateľov týchto „skvelých“ hodnôt. Dnešný otrok nerobí na bavlníkovom poli ale sedí pred Mojsejevom a Vyvolenými či Farmárom žere hranolky a pije najlacnejšie pivo či krabicové víno. Nenávidí bohatých ale nevadí mu voliť ich pri každej príležitosti. Jeho deti sa hraju s Play Station alebo chatujú na internete, po ulici chodia zo suchátkami a v desiatich rokoch sú nevyliečitelne obézne. Nič nevedia ale vedia si na mobile stiahnuť všetky možné hry a zvonenia. Dokonalí otroci. Fantomas by z nich mal radosť.

Cirkev v tomto procese dokonale zlyhala – sama sa stala multikultúrnym fórom, ktoré sa každých 5 rokov ospravedlňuje za holocaust (ako keby ho katolícka cirkev organizovala) a nevie si zastať svojích veriacich. Nestará sa o tento proces novodobého zotročovania a neponúka žiadnu alternatívu. Pasívne sa pozerá ako si z nej nepriatelia robia žarty a zhovaďujú jej vlastnú históriu a hodnoty. Nikto sa neodváži zasiahnuť. Bol by na smiech. Samotná cirkev je úplne infiltrovaná nepriateľmi a tí sami nedokážu nič viac len to čo je ich cieľom – ďalšie zosmiešňovanie a marginalizáciu celej dva tisíce rokov starej inštitúcie.

Kto to je?

Medzi vzdelanými intelektuálmi je liberalizmus veľmi populárny. Zakladajú politické strany a hoci o tom čo vlastne liberalizmus je nevedia nič smelo sa nazývajú liberálmi. Čakajú že budú pre otrokov zaujímaví a príťažliví. Obťažujú s problémami ako sú homosexuáli a interupcie – prípadne iné – obvykle úplne nedôležité témy – ich dôležitosť spočíva len v tom, že ľudí odvádzajú od skutočných tém a tou je hlavne kultúrna integrita, rešpektovanie vlastných koreňov a dedičstva a vlastná dôstojnosť človeka.

Čo sa s tým dá robiť?

Vychádzam z predpokladu, že väčšina ľudí sú zmanipulovaní hlupáci a vôbec si neuvedomujú kto a prečo s nimi manipuluje. Čítajú bezhodnotnú literatúru, nechávajú sa dobrovoľne ohlupovať a zosmiešňovať v televízii a s radosťou robia otrokov a tešia sa na odporné jedlo, ktoré nakúpia na zľave. Nevadí im, že postupne je im odoberaná jedna sloboda za druhou a to preto, že ľudia v podstate slobodu nepotrebujú. Víťaziá najnižšie pudy ako je hlad, omámenie drogami a súlož. Toto všetko je bohato k dispozícii – je to lacné a dostupné. Naopak – prevýchova k tradičným hodnotám a k duchovnej náročnosti, skutočnej informovanosti a hľadaniu súvislostí je ťažké. Je to niečo ako rozdiel medzi čítaním prekladu alebo naučenie sa cudzieho jazyka. Vtedy prekladateľa nepotrebujete. Prekladateľ totiž môže aj prekladať podľa seba a nenápadne text manipulovať. Niečo s tým robiť znamená ľudí organizovať – vyhnať ich z panelových obývačiek a zatuchnutých sídliskových krčiem a informácie a súvislosti im ponúknuť. Krok za krokom ich učiť samostatne žiť a rozmýšľať. Vzdelávať ich slovo za slovom a hlavne organizovať ich aby uz nemali čas nechať zo seba robiť otrokov.

Stanislav Dermek

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Migračné toky v Únii sa zintenzívnili, Slovensko však prisťahovalcov láka najmenej

V roku 2021 bolo v EÚ podľa odhadov päť prisťahovalcov na 1000 ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *