Home / POLITIKA / Zlyhávanie novinárov a amnestie Mečiara na vraždu Remiáša

Zlyhávanie novinárov a amnestie Mečiara na vraždu Remiáša

Slovenské média zlyhávajú už dlhodobo. Väčšinou informujú nepravdivo, skreslene a kĺzajú po povrchu. Média však tak, ako slovenský parlament len predstavujú typický obraz slovenskej spoločnosti. Spoločnosti, kde faloš, pretvárka, sebectvo, egoizmus a klamstvo prevládajú. Mix toho všetkého vo veľkej väčšine spoločnosti vytvára frustráciu, vedie k obviňovaniu iných za vlastnú neschopnosť a utiekanie sa k spasiteľovi, ktorý by mal vyriešiť všetky problémy. Leví podiel na stave spoločnosti majú aj slovenské média. Média však okrem konkrétnych vlastníkov prezentujú konkrétni ľudia – redaktori, komentátori. Proste všetci tí, ktorí o sebe vyhlasujú, že sú novinármi.

Sú okamihy v spoločnosti, kedy by elity spoločnosti (jednou z nich je aj stav novinársky, ako o sebe hrdo vyhlasuje) mali zaujať jasný postoj. Postoj, kde sa ukazujú charaktery. Hlasovanie o  amnestiách Mečiara na vraždu Remiáša bolo jedným z takýchto okamihov. Posledné hlasovanie na návrh tribúna „novembrovej revolúcie“ Jána Budaja ukázalo charaktery. Charaktery slovenských poslancov, presne reprezentujúcich slovenskú spoločnosť.  Bezcharakternosť, faloš, pretvárka, sebectvo, egoizmus a klamstvo.

Do jedného šíku proti vyšetreniu vraždy Remiáša sa postavili poslanci Smeru, ĽS NS, SNS, Most-HID. Po 20tich rokoch od vraždy Remiáša sa v tejto spoločnosti a u jej volených predstaviteľov nenašla vôľa väčšinovo presadiť zrušenie amnestií Mečiara.

Smutný ale pravidvý stav slovenského parlamentu.

Zoznam bezcharakterných, falošných, sebeckých a egoistických poslancov, ktorí hlasovali proti, zdržali sa, nehlasovali, boli neprítomní pri hlasovaní o zrušení amnestií Mečiara je verejný.

Je na webe a každý novinár, ak aj nebol na samotnom hlasovaní ho môže zhliadnuť – https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=37250

Minútu po hlasovaní sa novinári mali všetkých poslancov, ktorí znemožnili zrušenie amnestií Mečiara na vraždu Remiáša pýtať: „Prečo?“

Prečo poslanci svojím konaním  podporujete naďalej v slovenskej spoločnosti faloš, pretvárku, sebectvo, egoizmus a klamstvo? 

A novinári by sa to mali, týchto poslancov pýtať stále a dookola.  Až do konca ich volebného mandátu.

Novinári (česť výnimkám) však opäť zlyhali. Amnestia Mečiara na vraždu Remiáša, nie je amnestia na neveru. To nie je pesnička skupiny Elán, ktorú si zaspievame a život ide ďalej. 

Amnestia Mečiara na vraždu Remiáša je o charaktere. O charaktere „otca vlasti“  Mečiara, o charaktere poslancov, ktorí znemožnili zrušenie mečiarových amnestií a o charaktere slovenskej spoločnosti. 

Marian Zaboj

redaktor

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali

Študenti Gymnázia M. R. Štefánika sa včera neučili. Do školy zavítali známi influenceri v rámci preventívneho projektu H3KNISA a na viacerých workshopoch v malých skupinkách debatovali na rôzne témy, o ktoré sa zaujímajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *