Home / POLITIKA / Zlyhávanie novinárov a amnestie Mečiara na vraždu Remiáša

Zlyhávanie novinárov a amnestie Mečiara na vraždu Remiáša

Slovenské média zlyhávajú už dlhodobo. Väčšinou informujú nepravdivo, skreslene a kĺzajú po povrchu. Média však tak, ako slovenský parlament len predstavujú typický obraz slovenskej spoločnosti. Spoločnosti, kde faloš, pretvárka, sebectvo, egoizmus a klamstvo prevládajú. Mix toho všetkého vo veľkej väčšine spoločnosti vytvára frustráciu, vedie k obviňovaniu iných za vlastnú neschopnosť a utiekanie sa k spasiteľovi, ktorý by mal vyriešiť všetky problémy. Leví podiel na stave spoločnosti majú aj slovenské média. Média však okrem konkrétnych vlastníkov prezentujú konkrétni ľudia – redaktori, komentátori. Proste všetci tí, ktorí o sebe vyhlasujú, že sú novinármi.

Sú okamihy v spoločnosti, kedy by elity spoločnosti (jednou z nich je aj stav novinársky, ako o sebe hrdo vyhlasuje) mali zaujať jasný postoj. Postoj, kde sa ukazujú charaktery. Hlasovanie o  amnestiách Mečiara na vraždu Remiáša bolo jedným z takýchto okamihov. Posledné hlasovanie na návrh tribúna „novembrovej revolúcie“ Jána Budaja ukázalo charaktery. Charaktery slovenských poslancov, presne reprezentujúcich slovenskú spoločnosť.  Bezcharakternosť, faloš, pretvárka, sebectvo, egoizmus a klamstvo.

Do jedného šíku proti vyšetreniu vraždy Remiáša sa postavili poslanci Smeru, ĽS NS, SNS, Most-HID. Po 20tich rokoch od vraždy Remiáša sa v tejto spoločnosti a u jej volených predstaviteľov nenašla vôľa väčšinovo presadiť zrušenie amnestií Mečiara.

Smutný ale pravidvý stav slovenského parlamentu.

Zoznam bezcharakterných, falošných, sebeckých a egoistických poslancov, ktorí hlasovali proti, zdržali sa, nehlasovali, boli neprítomní pri hlasovaní o zrušení amnestií Mečiara je verejný.

Je na webe a každý novinár, ak aj nebol na samotnom hlasovaní ho môže zhliadnuť – https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=37250

Minútu po hlasovaní sa novinári mali všetkých poslancov, ktorí znemožnili zrušenie amnestií Mečiara na vraždu Remiáša pýtať: „Prečo?“

Prečo poslanci svojím konaním  podporujete naďalej v slovenskej spoločnosti faloš, pretvárku, sebectvo, egoizmus a klamstvo? 

A novinári by sa to mali, týchto poslancov pýtať stále a dookola.  Až do konca ich volebného mandátu.

Novinári (česť výnimkám) však opäť zlyhali. Amnestia Mečiara na vraždu Remiáša, nie je amnestia na neveru. To nie je pesnička skupiny Elán, ktorú si zaspievame a život ide ďalej. 

Amnestia Mečiara na vraždu Remiáša je o charaktere. O charaktere „otca vlasti“  Mečiara, o charaktere poslancov, ktorí znemožnili zrušenie mečiarových amnestií a o charaktere slovenskej spoločnosti. 

Marian Zaboj

redaktor

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd sa bude opäť zaoberať prípadom expolicajta Kučerku

Expolicajt Marián Kučerka sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *