Home / SLOVENSKO / HORÚCA SPRÁVA: Fico s podozrením na infarkt.Premiér zvažuje rezignáciu. Nahradí ho?

HORÚCA SPRÁVA: Fico s podozrením na infarkt.Premiér zvažuje rezignáciu. Nahradí ho?

Zdravotný stav premiéra slovenskej vlády Róberta Fica je vážny.  Premiér je na vyšetrení v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave. Informáciu potvrdila jeho hovorkyňa Beatrice Szabóová bez ďalších podrobností.

„Premiér R. Fico je dnes prijatý v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb za účelom absolvovania kardiologických vyšetrení,“ uviedla hovorkyňa zariadenia Dobroslava Krajačičová.

Predseda vlády mal podozrenie na infarkt, cítil tlak na hrudi a neposlúchalo ho srdce. Do nemocnice ho nepriviezla záchranka. Momentálne je premiér pri vedomí a komunikuje, je s ním jeho manželka Svetlana. Podľa rozhodnutia lekárov zostane v nemocnici na pozorovaní minimálne do zajtra.

DENNÍK POLITIKa získal z dôveryhodného zdroja informáciu, že vážny zdravotný stav predsedu vlády Róberta Fica by mohol aj viesť až k jeho rezignácii. Róbert Fico v blízkom okolí už dlhšie obdobie avizuje únavu z politiky a aktuálny zdravotný stav by bol dobrým dôvodom na zdôvodnenie jeho rezignácie a kultivované sa stiahnutie zo slovenskej politiky. Najpravdepodobnejším kandidátom v prípade takéhoto scenára rezignácie R. Fica je, že novým slovenským premiérom by sa stal súčasný podpredseda vlády SR pre investície Peter Pellegrini.

jpred.

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na programe pre verejnú správu si dalo záležať päť politických subjektov, tvrdí po zhodnotení programov ÚMS

Podľa únie v programoch cítiť, že sú zaťažené individuálnymi skúsenosťami, ktoré sa premietajú do návrhov, no neraz ide o riešenia marginálnych problémov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *