Home / POLITIKA / Geniálny ťah Matoviča posiela KDH na smetisko dejín. Je to posledná rana z milosti?

Geniálny ťah Matoviča posiela KDH na smetisko dejín. Je to posledná rana z milosti?

Igor Matovič urobil zo slovenskej politiky cirkusové šapitó. Do cirkusu vsúpil v roku 2010, keď sa na listine SaS dostal do parlamentu spolu s Viskupičom, Feckom a Jurinovou. V predčasných voľbách 2012 už OĽaNO kandidovalo samostatne na listine s nezávislými osobnosťami. Matovič sa už pred voľbami roku 2012 šikovne zbavil Palka, Mikloška a skupinky okolo týždenníka Týždeň a so ziskom 8,55 percenta hlasov dostal do parlamentu 16 poslancov. Matovičov terajší úspech vo voľbách 2016 a fiasko KDH tak primäli „pošahanca“ ako ho nazýva premiér Fico, aby v politckej aréne kompletne dorazil KDH.

Dnešným vyhlásením Matoviča pre TASR, že Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO-NOVA) chcú otvoriť členstvo a stať sa širokým ľudovým hnutím, zasadil Matovič KDH ťažký úder.

„Nikdy nebudeme štandardnou stranou. Ale chceme otvoriť členstvo, aby sa naším členom mohol stať ktokoľvek, kto chce. Chceme z toho spraviť široké ľudové hnutie,“ uviedol. Naďalej zároveň platí pozvanie pre NOVA Daniela Lipšica a Zmenu zdola Jána Budaja na zlúčenie sa s OĽaNO. Členovia strán kandidovali do Národnej rady SR na listine OĽaNO-NOVA a stali sa poslancami.

„Dal som verejnú ponuku pánom Lipšicovi aj Budajovi a ich stranám, že ich pozývame, ak by sa chceli pridať naplno. Asi by bolo dobré, keby sme sa začali spájať,“ poznamenal Matovič. Verí, že sa spojenie uskutoční. „Záleží to od rozhodnutí NOVA a Zmeny zdola,“ povedal Igor matovič pre TASR.

Ak KDH rýchlo a rázne nezačne konať, tak tento geniálny Matovičov ťah bude v budúcnosti považovaný za „ranu z milosti umierajúcemu KDH“.

KDH je už teraz v mimoriadne zlej politickej situácii, ktorá sa každým dňom zhoršuje. Doteraz mlčiaci pohrobkovia Tisa sa v marcových voľbách pridali ku Kotlebovi. Aparátčici KDH sú už v dôchodkovom veku. Hlina a jeho Občania ako externí čudáci nemajú žiadnu šancu reformovať KDH. Mladšia generácia v KDH na to jednoducho nemá. Nastáva tak zánik hnutia, ktoré vydržalo v slovenskej politike 25 rokov. Hnutie však pokračuje ďalej. Len trochu inak.

Incestné dieťa KDH Radoslav Procházka je politickou mrtvolou. Ostal Daniel Lipšic. Ten ešte môže s „pošahancom“ Matovičom v slovenskej politike vodu mútiť. Ak spolu títo dvaja pomútia vody viac a na začiatok pretiahnu do OĽaNA  voličov a členov KDH, tak materské hnutie Daniela Lipšica je mŕtve.

Marian Zaboj

redaktor

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Je rozhodnuté! MATOVIČ-HEGERova VLÁDA končí!!! Čo bude ďalej so Slovenskom?

Klinec do MATOVIČ-HEGERovej VLÁDY dáva exMATOVIČOV poslanec. Prídáva sa aj kotlebova kandidátka Vorobelová. Tenista Ján Krošlák, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *