Home / POLITIKA / ŠTANDARDNÁ ZRADA

ŠTANDARDNÁ ZRADA

Kolegovia novinári už veľa rokov rozdeľujú politické strany na „štandardné“ a „neštandardné“. Aby to bolo jednoduché tak „štandardné“ sú vlastne všetky a „neštandardná“ je len Kotlebova ĽSNS. Aby ste tomu dobre rozumeli, tak štandardnú stranu môžete vytvoriť aj pár mesiacov pred voľbami, a to tak, že jednoducho kúpite už registrovanú ale úplne neúspešnú politickú stranu. To preto, aby ste sa vyhli nepohodlnému a riskantnému zbieraniu podpisov. Zaplatíte „majiteľovi“ strany a hneď ste predseda. Ten si povedzme vyhradí, že bude figurovať na kandidátke aj zo svojou rodinou na popredných miestach a zvyšok si už nový majiteľ môže urobiť ako len chce. Nakoľko nový majiteľ nie je politik a ani nemá nikoho na to, aby reálne politicky pracoval, tak na kandidátku dá svojich kamarátov. Keďže sa jedná o človeka, ktorý vyrástol na kamarátstve s ľuďmi z organizovaného zločinu, tak sa tam objavia aj osoby z tohto prostredia. Zvyšok doplnia iní kamaráti, vyradené moderátorky a skrátka to, čo je práve po ruke. Toto je „štandardná strana“.

Iné „štandardné strany“ si vybudujú voličskú základňu na kritike Ficovho režimu a na údajnom boji proti korupcii. Bezohľadne oklamú maďarských voličov a presne podľa inštrukcií hlavného sponzora sa pustia do boja s korupciou tým, že sa spoja s Ficom.

Iná „štandardná strana“ a „líder pravice“ najskôr totálne vybuchne vo voľbách a potom z neznámych dôvodov začne napĺňať svoj program kolaboráciou s Ficom. Ak by to totiž nespravili, tak by asi nemohli splatiť dlhy svojim oligarchickým sponzorom a do politického dôchodku by odchádzali bez nakradnutého základu. To je všetko „štandardné“.

Iná strana investuje do volieb pár tisíc Euro. Nemá pôžičky a nemá sponzorov. Má pevný program a líniu už mnoho rokov. Nikto ich nepozná, lebo „štandardné a mienkotvorné“ médiá ich programovo ignorovali, aj keď ich predseda je županom jedného z krajov. Táto strana je režimom neustále buzerovaná a braná na zodpovednosť za všetko, čo majiteľom dnešného Slovenska vadí. Okamžite po voľbách, kde na prekvapenie renomovaných agentúr získala nie 1,8 ale 8,0% hlasov sa „nezávislé“ mimovládne organizácie pustia do organizovania komických pochodov proti fašizmu, ktorý nikto nikde nevidí. Židia bijú na poplach a už sa cítia znovu poškodzovaní, analytici už píšu analýzy a komentáre a my sa dozvedáme, že „oni všetko dávno vedeli“. Len to nepovedali.

Takto vyzerá „neštandardná“ strana.

Mariánovi sa určite dobre smeje na tomto mediálnom cirkuse. Znovu nemusí nič robiť a len sa nečinne pozerať, ako skorumpovaní idioti „bojujú“ proti fašizmu. Môže si zájsť do kostola v Starých Horách, na ochutnávku klobás do Hrochote, podať si ruku zo svojimi voličmi, odmeniť učiteľov a pozerať sa na hlupákov, čo všetkých zradili a kopú okolo seba.

Nebudú predčasné voľby. Nemá ich kto odhlasovať. Somári, čo dostali možnosť bezpracne zarábať sedením alebo nesedením v parlamente nebudú schvaľovať svoju výpoveď. Aspoň v tomto to Fico povedal veľmi presne. Marián musí čakať a sledovať situáciu. Za 4 roky to môže byť aj 20%. A to už bude o niečom inom.

Aj keď je „neštandardný“.

Milan Buza

Politický komentátor

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Neznesiteľná ľahkosť politiky, alebo chvála koalície

Vystúpenia Róberta Fica sú vždy vecné, erudované a naprosto profesionálne. Vyžaruje z neho charizma, pokoj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *