nedeľa , 23 februára 2020
Home / EKONOMIKA / Automobilový priemyseľ / Na juhu Slovenska by malo vzniknúť 170 nových pracovných miest

Na juhu Slovenska by malo vzniknúť 170 nových pracovných miest

BRATISLAVA 9. októbra (WebNoviny.sk) – V Štúrove by malo vzniknúť 170 nových pracovných miest. Spoločnosť SKC foundry totiž plánuje vo svojom zlievarenskom výrobnom závode rozšíriť výrobu polotovarov pre automobilový priemysel.

Odliatky pre automobilový priemysel

Po realizácii projektu tak bude investor na juhu Slovenska celkovo zamestnávať 300 ľudí. Vyplýva to z materiálov, ktoré predložila spoločnosť na posúdenie štátnym orgánom.

SKC foundry by mala na Slovensku podľa údajov agentúry SARIO celkovo aj so spomínaným rozšírením závodu preinvestovať 24 miliónov eur. Vo fabrike sa vyrábajú odliatky z tvárnej a sivej liatiny pre automobilový priemysel.

Zavedú štvorzmennú prevádzku

V súčasnosti vyrába firma v Štúrove 15 tisíc ton výrobkov za rok. Po novom by to malo byť až 40 tisíc ton. Pri takejto výrobe sa bude denná kapacita závodu pohybovať na úrovni 160 ton výrobkov za deň.

Investor počíta so zavedením štvorzmennej prevádzky. Do existujúcej haly plánuje spoločnosť nainštalovať nové výrobné linky a potrebnú technológiu.

Podnik SKC foundry je dcérskou spoločnosťou španielskej spoločnosti Funderia Condals. Svoj závod v Štúrove otvorila pred zhruba dvoma rokmi. Štúrovská zlievareň odlieva brzdové komponenty pre automobilový priemysel a dodá ich primárne v rámci Slovenska.

Viac k témam: Funderia Condals, nezamestnanosť v SR, SKC foundry, zamestnanosť na Slovensku, zlievareň
Zdroj: Webnoviny.sk – Na juhu Slovenska by malo vzniknúť 170 nových pracovných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bratislavský Volkswagen je stále v hre o výrobu novej generácie Passatu aj Škody Superb

Podľa medializovaných informácií by sa totiž v prípade zamietnutia pôvodného investičného zámeru v Turecku mohla do Bratislavy presunúť výroba Passatov aj Škody Superb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *