Home / šport / Futbal / Tottenham tesne zdolal posledný Cardiff, Bournemouth sa dostal na piatu priečku

Tottenham tesne zdolal posledný Cardiff, Bournemouth sa dostal na piatu priečku

LONDÝN 6. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti londýnskeho Tottenhamu zdolali nováčika z Cardiffu tesne 1:0 v 8. kole anglickej Premier League. O víťazstve „kohútov“ rozhodol už v 8. min zápasu Eric Dier. Hráči Bournemouthu zvíťazili 4:0 na pôde Watfordu – hostia sa ujali vedenia už v 14. min gólom Davida Brooksa, pred polčasom dvakrát skóroval aj Joshua King.

To už hrali domáci bez vylúčeného Christiana Kabaseleho. Triumf hostí spečatil Bournemouthu na začiatku druhého polčasu Callum Wilson. Hostia sa ziskom troch bodov posunuli v priebežnej tabuľke Premier League na piatu pozíciu.

Premier League – 8. kolo

výsledok sobotňajšieho zápasu

Burnley – Huddersfield 1:1 (1:0)
Góly: 20. Vokes – 66. Schindler

Crystal Palace – Wolverhampton 0:1 (0:0)
Gól: 56. Doherty

Leicester – Everton 1:2 (1:1)
Góly: 40. R. Pereira – 7. Richarlison, 77. Sigurdsson, ČK: 63. Morgan (Leicester) po druhej ŽK

Tottenham – Cardiff 1:0 (1:0)
Góly: 8. Dier, ČK: 58. Ralls (Cardiff)

Watford – Bournemouth 0:4 (0:3)
Góly: 33. a 45. J. King (prvý z pok. kopu), 14. Brooks, 46. C. Wilson, ČK: 32. Kabasele (Watford) po druhej ŽK

Zostávajúci sobotňajší program:
Manchester United – Newcastle (18.30 SELČ)

20. Cardiff 8 0 2 6 4:17 2

Viac k témam: AFC Bournemouth, FC Burnley, FC Everton, Premier League, Tottenham Hotspur, Wolverhamptonu Wanderers
Zdroj: Webnoviny.sk – Tottenham tesne zdolal posledný Cardiff, Bournemouth sa dostal na piatu priečku © SITA Všetky práva vyhradené.