Home / SLOVENSKO / Exprimátor Prešova smeruje do chládku na päť rokov. Ostatní sa veselia a z vety sudkyne MRAZÍ

Exprimátor Prešova smeruje do chládku na päť rokov. Ostatní sa veselia a z vety sudkyne MRAZÍ

Exprimátor Prešova Milan Benč pôjde na päť rokov do väzenia za subvenčný podvod v kauze prešovského priemyselného parku.

Rozhodol o tom včera trojčlenný senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na svojom verejnom zasadnutí, čím potvrdil rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS). Trest by si mal bývalý primátor odpykať vo väzení s minimálnym stupňom stráženia. NS SR dnes zamietol jeho odvolanie voči rozsudku ŠTS z roku 2014. Verdikt je právoplatný a nie je možné sa voči nemu riadne odvolať.

„Dnešný verdikt by mal byť mementom pre všetkých primátorov, aby dodržiavali zákon,“ povedal po opustení súdnej siene prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR (GP SR). Obhajca odsúdeného zase nevylúčil využitie mimoriadnych opravných prostriedkov, ako aj dovolania k ministrovi spravodlivosti SR Tomášovi Borecovi.

„Eurofondy mali slúžiť na zvýšenie zamestnanosti a rozvoj regiónu. Absolútne sa ignorujú a neuznávajú fakty ako napríklad dvojitý nájom pozemkov a s tým súvisiaca aj dvojitá úhrada. Konal som čestne a transparentne. Mám veľmi čisté svedomie, nemal som v úmysle konať v rozpore so zákonom,“ uviedol vo svojom záverečnom návrhu Benč.

„Na lavici obžalovaných nemal sedieť len obžalovaný Benč, ale aj ďalšie osoby. Jeho vina však preukázaná bola,“ uviedla včera okrem iného predsedníčka senátu NS SR.

Náš redaktor oslovil viacerých Prešovčanov, „Čo si myslia nad odsúdením Benča?“ Všetci zhodne neveriacky krútili hlavou a viacerí sa zhodli, že „Benč je veľmi dobrý a slučný človek“

Ako teda vyplývá z rozsudku  Najvyššieho súdu, tne neprihliadal na dobré renomé Benča medzi Prešovčanmi a poslal ho do chládku. Je ale udivujúca veta predsedníčka senátu NS SR povedaná verejne: „Na lavici obžalovaných nemal sedieť len obžalovaný Benč, ale aj ďalšie osoby. Jeho vina však preukázaná bola“

Z tejto poslednej vety naozaj mrazí a je dôkazom…?

red.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali

Študenti Gymnázia M. R. Štefánika sa včera neučili. Do školy zavítali známi influenceri v rámci preventívneho projektu H3KNISA a na viacerých workshopoch v malých skupinkách debatovali na rôzne témy, o ktoré sa zaujímajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *