Home / POLITIKA / Procházka stúpa, Šanca je bez šance. Prieskum Focusu potvrdzuje aj TAKO MAKO

Procházka stúpa, Šanca je bez šance. Prieskum Focusu potvrdzuje aj TAKO MAKO

Do parlamentu by sa na základe aktuálneho prieskumu agentúry Focus dostalo sedem politických strán. Najviac kresiel – 62 by obsadil Smer-SD. Volilo by ho 34,6 percenta opýtaných. Pripomíname, že agentúra Focus v novodobej histórii Slovenska mala najviac predvolebných prieskumov, ktoré sa zhodovali so skutočným výsledkov volieb. V tomto poslednom predvolebnom prieskume agentúry Focus je zarážajúca vysoká voličskú účasť, čo je dosť neobvyklé vzhľadom na posledné voľby. Prieskum  agentúry Focus je s odchylkou 0,6-1 % rovnaký, ako vykonala agentúra TAKO MAKO pre DENNÍK POLITIKA od 1. do 15. februára na vzorke 3000 ľudí, s tým rozdielom, že účasť vo voĺbách pre TAKO MAKO potvrdilo 63,2 % oslovených.

Druhou najsilnejšou s 25 kreslami by bola strana #Sieť, ktorá by získala 14-percentnú podporu. Po 15 zástupcov by mali v zákonodarnom zbore SNS (8,7 percenta) a Most-Híd (8,2 percenta). KDH (7 percent) by získalo 12 poslancov. OĽaNO-NOVA by malo 11 mandátov (6,1 percenta) a SaS desať (5,5 percenta).

Pred bránami Národnej rady SR by zostalo Sme rodina – Boris Kollár (4,2 percenta), SMK-MKP (3,5 percenta), Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (2,1 percenta), ako aj Šanca (1,6 percenta). SDKÚ-DS a SKOK! by volilo jedno percento respondentov. Ostatné strany – TIP (0,9 percenta), KSS (0,7 percenta), SZS (0,4 percenta), Priama demokracia (0,1 percenta), DS – Ľudo Kaník (0,1 percenta), MKDA-MKD SZ (0,1 percenta), SMS (0,1 percenta) a VZDOR (0,1 percenta) by volilo menej ako jedno percento respondentov. Koalícia spoločne za Slovensko ani strana Odvaha – Veľká národná a proruská koalícia nezískali žiadnu podporu.

Agentúra realizovala prieskum pre denník Sme od 6. do 14. februára na vzorke 1005 ľudí. Z nich by 10,2 percenta by nešlo voliť a 13,3 percenta nevedelo, ktorej z 23 strán a hnutí kandidujúcich v marcových voľbách by dalo svoj hlas.

volby 1 volby2

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Je rozhodnuté! MATOVIČ-HEGERova VLÁDA končí!!! Čo bude ďalej so Slovenskom?

Klinec do MATOVIČ-HEGERovej VLÁDY dáva exMATOVIČOV poslanec. Prídáva sa aj kotlebova kandidátka Vorobelová. Tenista Ján Krošlák, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *