Home / POLITIKA / ŠOKUJÚCA KAUZA: Fízlovské a eštébácke metódy u Kotlebovcov. Školia ich SISkári?

ŠOKUJÚCA KAUZA: Fízlovské a eštébácke metódy u Kotlebovcov. Školia ich SISkári?

Tak to je naozaj šok!!! Táto kauza u kotlebovcov vyvoláva pocit, že SISka je v okolí Kotlebu viac, ako sme si mysleli. Nahrávať si súkromné rozhovory a zverejňovať ich na nete nie je úplne bežné, ale stane sa. Ak však súkromný rozhovor nelegálne nahrá a zverejní politik, tak je to na zamyslenie. Zvykli sme si už na Slovensku, že Matovič si nahráva svojích obchodných partnerov, aby odhaľoval protizákonnú činnosť. Kotlebovec Šušek (pred časom mimoriadne aktívny člen strany Priama demokracia) si na rozdiel od Matoviča nahráva súkromné nepodstatné „politické“ rozhovory a s posvätením Kotlebu (ako Šušek tvrdí) ich aj zverejňuje na webe. Tento TIP od Jána na nelegálnu činnosť kandidáta na poslanca Šušeka našu redakciu šokoval. Znamenal by totiž, že kotlebovci si pravdepodobne nahrávajú telefonické rozhovory (asi aj s nami novinármi), aby ich mohli používať v politickom boji (teraz konkrétne použili nahrávku na útok proti strane ODVAHA Jána Pavliša). Tieto fízlovské a eštébácke metódy sú o to zarážajúce, že kotlebovci sa vždy odvolávajú na zákony ako ich oni dodržiavajú. Oslovili sme preto viacerých renomovaných právnikov, čo si myslia o nahrávaní súkromných telefonických hovorov a ich zverejňovaní na webe. Všetci právnici nám zhodne potvrdili, že je to vážne podozrenie z porušenia viacerých zákonov. Advokát JUDr. Imrich Hraška uviedol, že „Nahrať si obrazový, zvukový alebo obrazovo-zvukový záznam druhých ľudí možné je, ale musíte mať na to ich súhlas. Ak súhlas nahrávanej osoby vopred nezískate, nahrávať si ju nemôžete. Ak by ste chceli urobenú nahrávku použiť inak, ako len pre súkromné účely alebo jej archiváciu, musíte mať na to ďalší súhlas nahranej osoby. To znamená, že ak by ste chceli nahrávku zverejniť alebo ukázať niekomu ďalšiemu, nesmiete tak urobiť, kým Vám na to nedá nahraná osoba súhlas. Pokiaľ by ste si chceli niekoho nahrať a následne túto nahrávku akokoľvek použiť (zverejniť ju alebo odovzdať súdu alebo polícii), musíte mať celkovo dva súhlasy nahranej osoby. Jeden na vyhotovenie nahrávky ako takej a druhý na jej použitie (zverejnenie). Možno si teraz vravíte, že zákon zase chráni tých zlých a v 95 % prípadov nebudete vedieť získať oba súhlasy, a teda sa chrániť vďaka legálnej nahrávke. Zákon však nechráni tých zlých. Chráni súkromie kohokoľvek z nás.“

Ochrana súkromia je kandidátovi Šušekovi zjavne cudzia. Ako nám potvrdili oslovení právnici, Šušek nahrávaním bez súhlasu dotknutej osoby a zverejnením telefonického hovoru flagrantne pravdepodobne porušil nielen Ústavu Slovenskej republiky ale aj zákon na ochranu osobných údajov, občiansky a trestný zákon. 

Ďalším šokom tejto kauzy je Šušekovo tvrdenie na FB, kde vyhlasuje, že na zverejnenie mu „dal pokyn a súhlas“ župan Kotleba.

susek1

Ak by tieto Šušekove vyhlásenia boli pravdivé, tak je to naozaj šokujúce. Z dôveryhodných zdrojov z okolia župana Kotlebu kontinuálne dostávame do redakcie rôzne podnety a upozornenia na  fízlovské a eštébácke metódy u Kotlebovcov. Doteraz sme tomu nechceli veriť. Na kandidátke u Kotlebu je síce prominentný advokát bývalého šefa Slovenskej informačnej služby Ivana Lexu ako aj viacero kandidátov, ktorí sú považovaní za spolupacovníkov tajnej služby, ale žiaden stopercetný dôkaz o SISkárskych metódach u Kotlebovcov sme nemali. Až doteraz. Teraz poskytol verejne a dobrovoľne dôkaz o SISkárskych metódach u Kotlebovcov kandidát na poslanca Mário Šušek. Čitateľ Ján, ktorému za TIP ďakujeme dopísal „Ještě větší blbec, než jsme doufali“.

Požiadali sme o stanovisko aj župana Kotlebu. Ako už tradične, Kotleba neodpovedal. Je smutné, že kotlebovci, ktorí o sebe tvrdia, že „dodržiavajú zákony, prinášajú novú politckú kultúru a vraj vyženú zlodejov z parlamentu“ sa utiekajú k siskárskym, fízlovským a eštébácky metódam a skutočnému porušovaniu zákonov a Ústavy Slovenskej republiky.

Na záver si vypočujte inkriminovanú nahrávku Šušeka:

Ďakujeme Jánovi za TIP. Vďaka tipu od čitateľa Jána už teda verejnosť vie, že nielen matovičovci ale aj kotlebovci si nahrávajú partnerov.

tipy do denníka

red.

 

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pred 35 rokmi nám ľudia so sviečkami v dlaniach ukázali cestu, tvrdí Čaputová

Podobne ako aktéri Novembra '89 verili v zodpovednú slobodu pre všetkých.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *