Home / SLOVENSKO / ŠKANDÁL: M. Daňo odhalil ZNEUŽITIE Najvyššieho súdu Slovenskej republiky. Kým? To musíte vidieť!

ŠKANDÁL: M. Daňo odhalil ZNEUŽITIE Najvyššieho súdu Slovenskej republiky. Kým? To musíte vidieť!

M. Daňo za pomoci expredsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabína zistil šokujúce, ba až škandalózne skutočnosti. Kolega Martin Daňo sa po sérii politických neúspechov (neúspešná kandidátúra na primátora Humenného, neúspešná kandidátúra na europoslanca a neúspešná snaha stať sa kandidátom na poslanca za OĽANO a údajne aj za SaS do Národnej rady) vracia k svojej investigatívnej novinárskej činnosti. Držíme Martinovi palce a tešíme sa na spoluprácu.

Podľa Martina Daňa sa piatok 12.2.2016 zrejme navždy zapíše čiernym písmom do dejín slovenskej justície. Snáď prvý raz v histórii bola na pôde súdu – v riadnej pojednávacej miestnosti – prezentačná akcia produktov a služieb súkromnej firmy. V pracovnom čase sa tam sudcovia a zamestnanci súdu oboznovamovali s ponukami a uzatvárali zmluvy, ktoré slúžia najmä pre ich osobné účely, uvádza známy investigatívny novinár Martin Daňo vo svojom stanovisku na youtube stánke.
Daňo tiež tvrdí, že keď dorazil jeho GINN na Najvyšší súd, chcel sa na to pozrieť avšak vstupu bránili strážnici, šéfka kancelárie predsedníčky Najvyššieho súdu a nakoniec tomu bránil aj hovorca NS Boris Urbančík. Preto  si Martin Daňo na pomoc zavolal Štefana Harabina (pred rokmi bol podpredsedom vlády a ministrom spravodlivosti vo vláde Róberta Fica), ktorý bol o niekoľko poschodí vyššie a ochotne o pár minút aj prišiel. Čo však Daňo s Harabínom zažili na mieste bol šok: Súhlas na využitie pojednávacej miestnosti dala predsedníčka Najvyššie súdu Daniela Švecová, pričom doteraz sa zrejme nikdy nestalo, žeby súkromná firma mohla využiť súdnu pojednávaciu miestnosť na svoju prezentáciu. Keď sa Daňo hovorcu opýtal, či aj my môžeme mať takéto prezentácie – najprv povedal áno, potom zrazu nie a skákal z verzie na verziu a nevedel ani odpovedať na to, prečo súd zvýhodnil práve túto firmu. Nakoniec po 40 minútach trápenia Daňo svoju investigatívnu a šokujúcu reportáž ukončil a otázky mu poslal mailom – podvečer však odpovedal spôsobom absolútne primitivnym – vraj máme čakať na odpoveď aj dva týždne.

Ďakujeme Martinovi za TIP.

tipy do denníka

Zdroj: Martin Daňo a GINN

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimkovičovej zákon o RTVS dostal od vlády zelenú, vznikne Slovenská televízia a rozhlas

Schválený materiál deklaruje zámer vytvoriť novú inštitúciu, ktorá bude objektívne napĺňať verejnoprávny charakter vysielania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *