Home / SLOVENSKO / SIS: „udržuje neštandardné vzťahy“ znamená, že novinárka SÚL*ŽÍ

SIS: „udržuje neštandardné vzťahy“ znamená, že novinárka SÚL*ŽÍ

Vzťahy novinárov so svojimi informačnými zdrojmi by mali byť založené na korektnosti. Žiaľ, nie vždy je tomu tak a potom sa kauzy dostávajú do zvláštnych rovín právd, poloprávd, klamstiev  a kamufláží. V poslednom období sa na internete objavili citácie zo spisu Gorila, ktoré tvrdia, že jedna z naších kolegýň, „udržuje neštandardné vzťahy“ s členom SIS. „REJDA hovorí, že mu novinárka Ž. (SME) hovorila: „Jano, ak máš niečo na SIS, ja to uverejním hneď.“ VARGA hovorí REJDOVI aby to Ž. pustil.“

Pokúšali sme sa teda zistiť u kompetentných, čo znamená pojem „udržuje neštandardné vzťahy“, keďže správa SIS údajne dodáva, že Rejda s novinárkou s menom zhodným, ako je dievčenské meno M.T., „udržuje neštandardné vzťahy“, neobjasňuje však tieto vzťahy a ani z údajných analytických prepisov v spise nevyplýva, v čom by mali spočívať.

Mimo našich kamier nám bolo povedané, že pojem „udržuje neštandardné vzťahy“, znamená, že príslušná osoba so svojím zdrojom informácii SÚL*ŽÍ. Nie je dobré, ak novinárky za účelom zistenia istých informácií prekračujú pomyselnú hranicu. Znižuje to kredibilitu novinárskeho stavu. Samozrejme je iné, ak by M.T. bola slovenskou Mata Hari. Vtedy by situácia bola iná. V tom prípade však padá vina hlavne na šéfredakotra tých novín, že poskytol krytie tejto osoba. Tým jednoznačne znížil vážnosť novinárskeho stavu, čo mňa mimoriadne mrzí a trápi vo vzťahu k čitateľskej obci.

Na záver konštatujem, že osobne garantujem našim čitateľom, že v redakcii DENNÍKa POLITIKA nič také nie je možné. 

Viera Špaková

poverená vedením redakcie

DENNÍKA POLITIKA

Ďakujeme za TIP Martin

tipy do denníka

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Eurobarometer ukázal, čo najviac trápi Slovákov aj historické minimá dôvery vo vládu a parlament

Aktuálnu situáciu na Slovensku vníma negatívne 79 percent obyvateľov, sme pesimistickejší v porovnaní s obyvateľmi krajín Európskej únie (EÚ), s ktorými susedíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *