Home / šport / Ostatné športy / Samuel Baláž a Tibor Linka získali zlato na európskom šampionáte

Samuel Baláž a Tibor Linka získali zlato na európskom šampionáte

AURONZO 30. júna (WebNoviny.sk) – Z piatich slovenských lodí, ktoré sa predstavili v sobotňajších A-finále na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike juniorov a pretekárov do 23 rokov v talianskom Auronze (28. 6. – 1.7.), uspela iba dvojica Samuel Baláž a Tibor Linka v K2. Tí v kategórii do 23 rokov získali na kilometrovej trati zlaté medaily. Slovenské duo triumfovalo s náskokom 1,006 sekundy pred domácimi konkurentmi Lucom Beccarom a Tommasom Freschim.

K2 1000 m do 23 rokov: Samuel Baláž, Tibor Linka – 1. miesto v A-finále

Viac k témam: Dávid Fekete, Jessica Zatlkajová, Mariana Petrušová, Richard Zilizi, rýchlostná kanoistika, Samuel Baláž, Tibor Linka, Tomáš Holka
Zdroj: Webnoviny.sk – Samuel Baláž a Tibor Linka získali zlato na európskom šampionáte © SITA Všetky práva vyhradené.