Home / šport / Futbal / Švajčiarsko-srbské zápolenie na MS poznačilo nešportové správanie, FIFA potrestala obe strany

MOSKVA 25. júna (WebNoviny.sk) – Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) potrestala trojicu švajčiarskych reprezentantov za nevhodné gestá počas stretnutia Srbsko – Švajčiarsko (1:2) v rámci E-skupiny na majstrovstvách sveta 2018 v Rusku.

Granit Xhaka a Xhedran Shaqiri dostali varovanie a pokutu v hodnote 10 000 švajčiarskych frankov, Stephan Lichsteiner varovanie a pokutu 5 000 švajčiarskych frankov. Dôvodom je nešportové správanie.

Odporúčame:
Švajčiarski strelci vytiahli na MS v Rusku provokatívne gestá, údajný politický podtón odmietajú

Xhaka a Shaqiri po góloch znázornili gesto symbolizujúce Albánsko, kapitán Lichsteiner ich spokojne podporoval. Obaja strelci gólov majú albánske korene. Albánci pritom stáli za odpojením Kosova práve od Srbska v roku 2008. Samostatnosť Kosova dodnes odmieta viacero štátov vrátane Slovenska či Srbska.

FIFA potrestala aj srbského trénera Mladena Krstajiča a prezidenta tamojšej futbalovej federácie Slavišu Kokezu za nevhodné vyhlásenia na adresu rozhodcu. Obaja dostali varovanie a pokutu 5 000 švajčiarskych frankov.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:

Všeobecné informácie
Kompletný program a výsledky
Skupiny a nominácie tímov
Tabuľky skupín

Viac k témam: FIFA, futbal, Granit Xhaka, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku, Mladen Krstajič, Slaviša Kokeza, Stephan Lichsteiner, Xherdan Shaqiri
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiarsko-srbské zápolenie na MS poznačilo nešportové správanie, FIFA potrestala obe strany © SITA Všetky práva vyhradené.