utorok , 26 mája 2020
Home / šport / Hokej / HC Košice dolaďujú svoj káder na budúci sezónu, majú záujem o Nagya a Hovorka v tíme skončil

HC Košice dolaďujú svoj káder na budúci sezónu, majú záujem o Nagya a Hovorka v tíme skončil

KOŠICE 16. júna (WebNoviny.sk) – Účastník slovenskej najvyššej hokejovej súťaže HC Košice dolaďuje počas letnej prípravy káder na sezónu 2018/2019. Po príchode Slovinca Klemena Pretnara by mala byť obrana “oceliarov” kompletná, prísť by však malo ešte niekoľko posíl do útoku.

“Rokujeme s jedným hráčom, ktorý by mohol posilniť naše útočné rady. Je to veľmi zaujímavé meno, no stále je to v štádiu diskusií, uvidíme, ako sa to vyvinie. Obranu máme uzavretú a potrebujeme dotiahnuť ešte asi dvoch až troch útočníkov,” uviedol výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič pre Korzár.

Odporúčame:
Martin nebude v ďalšej sezóne pod názvom MHC, hlavným cieľom klubu je stabilizácia

Vedenie tímu má tiež záujem o zotrvanie skúseného krídelníka a účastníka uplynulých majstrovstiev sveta v Dánsku Ladislava Nagya. Naopak, v Košiciach už nebude pôsobiť Nagyov spoluhráč z MS 2018 Marek Hovorka.

“S oboma hráčmi už prebehli diskusie. Marek Hovorka po vzájomnej dohode nebude pokračovať v Košiciach. Čo sa týka Laca Nagya, mal dlhú sezónu, takže potrebuje viac času na rozhodnutie, či bude pokračovať v kariére. My sme o jeho služby prejavili záujem. Momentálne je na dovolenke a keď sa vráti, mali by rokovania pokračovať. Je to špecifická sezóna, keďže sa budú konať MS na Slovensku,“ povedal Rusič.

HC Košice

aktuálny káder A-tímu v letnej príprave na sezónu 2018/2019:

Brankári: Vladislav Habal, Stanislav Škorvánek

Obrancovia: Václav Čížek, Martin Dudáš, Patrik Koch, Martin Lenďák, Jimmy McDowell, Christián Michalčin, Klemen Pretnar, Jere Pulli, Eduard Šedivý, Filip Maňák, Šimon Striž

Útočníci: Evan Brophey, Peter Galamboš, Tomáš Hričina, Tomáš Klíma, Šimon Petráš, Gabriel Spilar, Jakub Suja, Dávid Šoltés, Filip Vrábeľ, Roman Žitný, Filip Hudák, Oliver Jokeľ, Dalibor Mikula

Viac k témam: HC Košice, hokej, Ladislav Nagy, Marek Hovorka, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – HC Košice dolaďujú svoj káder na budúci sezónu, majú záujem o Nagya a Hovorka v tíme skončil © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vůjtek prezradil, čo považuje za vrchol trénerskej kariéry. Spája ho so slovenskou reprezentáciou

Vladimír Vůjtek starší sa na Slovensku stále teší veľkej obľube.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *