nedeľa , 9 mája 2021
Home / EKONOMIKA / Úradník: Stretneme sa, dáme kávu, pokecáme a urobíme biznis. Za štátne. Dobré, no nie?

Úradník: Stretneme sa, dáme kávu, pokecáme a urobíme biznis. Za štátne. Dobré, no nie?

“účinná koordinácia procesov informatizácie a digitalizácie verejnej správy orientovanej na poskytovanie elektronických služieb verejnej správy pre právnické osoby a fyzické osoby a elektronické systémy eGovernmentu ako aj rozvoj ekonomického prostredia na Slovensku smerom k digitálnej ekonomike” – táto hlboká myšlienka je uvedená v dokumente, ktorý schválila Vláda SR včera (2.12.2015). Ide o návrh Štatútu Rady vlády Slovenskej republiky pre digitalizáciu verejnej správy – nového poradného orgánu vlády Slovenskej republiky.

Rada sa podľa návrhu má skladať z predsedu, podpredsedov a 14 členov. Predsedom rady má byť štátny tajomník ministerstva financií, podpredsedami rady budú štátny tajomník ministerstva vnútra a prezident IT asociácie Slovenska. Predsedu aj podpredsedov menuje a odvoláva predseda vlády. Medzi členmi rady majú byť zástupcovia miest a obcí, samosprávnych krajov alebo Národného bezpečnostného úradu. O prerokovaných materiáloch má rada rozhodovať formou uznesenia.

Pri neformálnej debate s našim redaktorom uviedla osoba, prezentujúca sa ako budúci člen Rady vlády Slovenskej republiky pre digitalizáciu verejnej správy, že “…teším sa. Bol som členom už viacerých poradných orgánov ministerstiev. Vlády SR ešte nie, takže očakávam ešte viac. Človek sa stretne s kamarátmi, porozprávame sa. Dáme kávu, obed. Štát všetko preplatí. A vždy sa nakoniec dohodne nejaký biznis, aby všetci boli spokojní. Je to také akože odborné krytie pre tých hore. Vždy sa odvolajú potom na poradný orgán, že preto je to tak. 🙂 A mne to zas za to stojí. Však nič nie je zadarmo a len tak, no nie pán redaktor? 🙂 🙂 🙂 Veď to poznáme 🙂 “

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na diaľnici D2 došlo k vážnej dopravnej nehode, zasahovať musel aj vrtuľník (foto)

Jeden z vodičov zostal v havarovanom aute zakliesnený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *