štvrtok , 6 mája 2021
Home / POLITIKA / HORÚCA SPRÁVA: Obmedzovanie slobôd, špicľovanie, zatváranie občanov. Budú vôbec ešte voľby?

HORÚCA SPRÁVA: Obmedzovanie slobôd, špicľovanie, zatváranie občanov. Budú vôbec ešte voľby?

Smerácka vláda Roberta Fica sa dnes mimoriadne zíde, aby prerokovala 15 zákonov, ktoré označuje za protiteroristické. Návrhy napísali za dva dni, na budúci týždeň ich má v skrátenom konaní schváliť parlament. Smer chce tiež zmeniť aj ústavu tak, aby predĺžil lehoty pre obmedzenie osobnej slobody v prípade podozrení z terorizmu. Už nehovorí o väzbe bez rozhodnutia sudcu, ale že sudca by mohol väzbu odobriť aj bez udania dôvodu. (zdroj: tasr)

Minister spravodlivosti Tomáš Borec má predložiť návrh na rozšírenie pôsobnosti Špecializovaného trestného súdu a Úradu špeciálnej prokuratúry.
Legislatívne zmeny sa majú dotknúť aj polície, armády a spravodajských služieb. Policajti by napríklad mali dostať viac možnosti na zaistenie podozrivých osôb, širšie oprávnenia na prehliadky motorových vozidiel. Nová legislatíva by mala umožňovať ozbrojeným silám zúčastňovať sa na plnení úloh týkajúcich sa boja proti terorizmu.
Slovenská informačná služba by mala mať po novom možnosť využívať inštitút predstieraného prevodu veci a zámeny vecí. Prijaté majú byť aj preventívne opatrenia v oblasti elektronickej komunikácie a cestovných dokladov. Vojenské spravodajstvo má dostať v oblasti boja proti terorizmu podobné kompetencie ako SIS.

Obmedzovanie slobôd, špicľovanie, zatváranie občanov. Slovensko sa mení na policajný štát. To všetko sa začne diať už budúci týždeň, po schválení nových zákonov poslancami. Všetko pod rúškom boja proti terorizmu. Nové zákony spísali za dva dni. Ďalší dôkaz, že keď sa chce, tak sa zákony zmenia veľmi rýchlo. A všetko je zákonné.

Budú vôbec v marci 2016 ešte demokratické voľby?

Marian Zaboj

redaktor

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister zahraničných vecíprijal končiaceho talianskeho veľvyslanca Meucciho

Gabriele Meucci na Slovensku pôsobil viac ako štyri roky.

2 komentáre

 1. Marian Zaboj Redaktor

  Oznamujeme čitateĺom DENNÍKa POLITIKA, že FB opätovne blokol zdieľanie článkov z DENNÍKa POLITIKA.

  Náš web je

  https://www.dennikpolitika.sk

  INFORMUJTE nás, či články z DENNÍKa POLITIKA

  môžete

  alebo nemôžete

  zdieľať na

  FACEBOOKu. Prípadne navrhnite riešenie vzniknutej situácie. Ďakujeme!!!

  tipydodennika@dennikpolitika.sk

  Svedčí to jednoznačne o tom, že podávaním pravdivých nestranných a nezávislých správ sme šliapli na kurie oko viacerým. Naši spoulpracovníci zisťujú, komu až tak veľmi DENNÍK POLITIKA vadí.

  Budeme vás priebežne informovať. Black Friday

  redakcia DENNÍKa POLITIKA

 2. Na FB idú zdieľať Vaše príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *