Home / šport / Futbal / Lionel Messi sa blysol hetrikom, FC Barcelona v predstihu oslavuje majstrovský titul

MADRID 29. apríla (WebNoviny.sk) – Hráči FC Barcelona získali v predstihu tri kolá pred koncom tejto sezóny majstrovský titul, dovedna už 25. v najvyššej španielskej futbalovej súťaži. K istote stačilo Kataláncom víťazstvo 4:2 na ihrisku La Corune v nedeľňajšom stretnutí 35. kola. Tím z Galície sa po tejto prehre stal posledným tretím zostupujúcim, spolu s La Coruňou opúšťajú elitnú súťaž aj Las Palmas a Málaga.

Barcelona viedla v zápase už 2:0 gólmi Philippeho Coutinha a Lionela Messiho, no domáci dokázali vyrovnať vďaka Lucasovi Pérezovi a Emremu Colakovi. Za oslavami nasmeroval „blaugranas“ svojím druhým gólom v 82. min Messi a o tri minúty pridal ešte jeden a skompletizoval hetrik.

Barcelona, ktorá má na čele tabuľky La Ligy pred druhým Atléticom Madrid nepreklenuteľný 11-bodový náskok, oslavuje celkový triumf v domácej súťaži opäť po ročnej prestávke. Aktuálne má „Barca“ o osem titulov menej ako jej veľký rival Real Madrid.

La Liga – 35. kolo

výsledky nedeľňajších zápasov

Getafe – Girona 1:1 (1:1)
Góly: 18. Diedhiou – 45. Stuani (z pok. kopu), ČK: 43. Damián Suárez (Getafe)

Alavés – Atlético Madrid 0:1 (0:0)
Gól: 78. Gameiro, ČK: 90.+ Correa (Atlético) po druhej ŽK

Valencia – Eibar 0:0

Deportivo La Coruňa – FC Barcelona 2:4 (1:2)

Viac k témam: FC Barcelona, futbal, La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Lionel Messi sa blysol hetrikom, FC Barcelona v predstihu oslavuje majstrovský titul © SITA Všetky práva vyhradené.