Home / šport / Ostatné športy / Video: Cleveland druhýkrát prehral s Indianou, LeBron James sa stal stovkárom v double-double

INDIANAPOLIS 21. apríla (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Indiany vedú nad hráčmi Clevelandu 2:1 na zápasy v sérii 1. kola play-off Východnej konferencie NBA.

V zápase číslo 3 si Pacers doma tesne poradili s Cavaliers 92:90, hoci po veľkej prestávke hostia viedli luxusným rozdielom 17 bodov 57:40. Záverečných 24 minút sa však skončilo 52:33 v prospech domácich.

Chorvátsky krídelník Bojan Bogdanovič dosiahol kariérne maximum 30 bodov (premenil 7 z 9 trojkových pokusov) a ešte aj solídne ubránil LeBrona Jamesa. Líder hostí si pripísal 28 bodov a 12 doskokov a po stý raz v kariére predviedol tzv. double-double v zápase play-off. Viac ich má na konte len legendárny Michael Jordan (109).

V prvom polčase sme hrali agresívne a vo vysokom tempe. V druhom polčase naši súperi boli agresívnejší a predvádzali hru vo vyššom tempe. V tom bol rozdiel,“ skonštatoval LeBron James na webe TSN. „Neviem, či pred rokom by sme dokázali zmazať súperov náskok 17 bodov. Teraz je to iné, sme odolnejší a vieme, ako na to,“ uviedol krídelník Indiany Thaddeus Young.

V piatok uspeli na domácej palubovke aj dva tímy, ktoré zhodne prehrávali v sériách 0:2. Washington si poradil s Torontom 122:103 a Milwaukee s Bostonom 116:92. Toronto inkasovalo 28 bodov po 19 stratách lopty. Pod víťazstvo Washingtonu sa zhodne 28 bodmi podpísali John Wall a Bradley Beal.

Taký je basketbal. Niektoré naše prihrávky neboli dobré, ale vyplývalo to z nasadenia súpera. Čakali sme, že na nás vybehnú, lebo za stavu 0:2 museli tak hrať. V prvej štvrtine sme to ešte zvládali, neskôr už nie,“ skonštatoval kouč Toronta Dwane Casey.

Sumáre NBA – Play-off – 1. kolo

piatok

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Washington – Toronto 122:103 (30:29, 39:32, 32:21, 21:21) – stav série: 1:2
Najviac bodov: Wall 28 (14 asistencií), Beal 28 (4 trojky), Gortat 16 – DeRozan 23, Lowry 19 (5 trojok), Valančiunas 14

Milwaukee – Boston 116:92 (27:12, 31:23, 27:32, 31:25) – stav série: 1:2
Najviac bodov: Middleton 23, Antetokunmpo 19, Bledsoe a J. Parker po 17 – Horford 16, Monroe 15 (12 doskokov), Tatum 14

Indiana – Cleveland 92:90 (20:31, 20:26, 23:12, 29:21) – stav série: 2:1
Najviac bodov: Bojan Bogdanovič 30 (7 trojok), Oladipo 18, T. Young 12 – L. James 28 (12 doskokov, 4 trojky), L. James 46 (12 doskokov), Love 19, Hill 13

Viac k témam: basketbal, LeBron James, NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Cleveland druhýkrát prehral s Indianou, LeBron James sa stal stovkárom v double-double © SITA Všetky práva vyhradené.