Home / šport / Futbal / Žilina porazila Ružomberok, Prešov si so Zlatými Moravcami poradil až v závere

Žilina porazila Ružomberok, Prešov si so Zlatými Moravcami poradil až v závere

POPRAD 7. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Prešova zvíťazili nad hráčmi Zlatých Moraviec 1:0 v sobotňajšom zápase 4. kola v skupine o udržanie v nadstavbovej časti slovenskej futbalovej Fortuna ligy.

O troch bodoch pre domácich rozhodol v závere stretnutia striedajúci Nikola Gatarič. Prešov si pripísal prvé jarné víťazstvo, v tabuľke skupiny o udržanie je predposledný a na štvrté Zlaté Moravce stráca šesť bodov. Dočasným domovom Prešovčanom je ihrisko v Poprade.

Triumf Michaloviec, Nitra len s remízou

Futbalisti Michaloviec zvíťazili 2:0 v sobotňajšom súboji 4. kola skupiny o udržanie v nadstavbovej časti. Triumf Zemplínčanov zariadil gólom v 36. min krídelník Martin Koscelník, poistku pridal v závere stretnutia poľský útočník Dawid Kurminowski. Michalovčania sú v tabuľke nadstavby o zotrvanie druhé za vedúcou Nitrou, Senici patrí posledné 6. miesto.

Stretnutie rivalov Fortuna ligy prinieslo tesné víťazstvo Trnavy nad Slovanom

Futbalisti Nitry po minulotýždňovej vysokej prehre na pôde Michaloviec (0:4) iba remizovali 0:0 s Podbrezovou v sobotňajšom súboji 4. kola skupiny o udržanie v nadstavbovej časti. Tím spod Zobora je napriek tomu stále na čele tabuľky nadstavby, Podbrezovej patrí 3. priečka za Michalovcami.

Sobotňajší súboj v Nitre nepriniesol veľa zaujímavých momentov. V 73. min nepremenil veľkú šancu Iľja Tereščenko, v záverečnej päťminútovke na opačnej strane nepochodili striedajúci Tomáš Vestenický ani kapitán Miloš Šimončič.

Žilina si pripísala tri body

Domáci futbalisti MFK Ružomberok prehrali s MŠK Žilina 1:2 sobotňajšom stretnutí 4. kola skupiny o titul v nadstavbovej časti. Hostí dostal do vedenia v prvom polčase útočník Samuel Mráz, ale domácim sa pred polčasovou prestávkou podarilo vyrovnať zásluhou Róberta Gešnábela.

Sťažnosť Trnavy na šéfa Slovana Trutza, objavil sa pred kabínou rozhodcov v Dunajskej Strede

O troch bodoch pre hostí spod Dubňa rozhodol svojím druhým presným zásahom v zápase Samuel Mráz, ktorý sa dostal s 13 zásahmi na druhé miesto v poradí strelcov za bývalého hráča Trenčína Rangela Jangu.

Fortuna liga

nadstavbová časť

Skupina o udržanie

1. FC Tatran Prešov – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0)hralo sa v Poprade
Gól: 86. Gatarič, ŽK: 53. Micherda, 65. A. Leško, 90.+ Streňo – 20. D. Pleva, 49. Horník, 67. Ewerton Paixao Da Silva, ČK: 76. D. Pleva (Zlaté Moravce-Vráble) po druhej ŽK, rozhodovali: A. Somoláni – Lieskovský, Špivák, 167 divákov

FK Senica – MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:1)
Góly: 36. Koscelník, 90.+ Kurminowski, ŽK: 64. Sarpei, 72 Celis, 90.+ Kitambala – 37. Koscelník, 63. Bednár, 66. Kurminowski, rozhodovali: Dohál – Tomčík, Hrmo, 497 divákov

FC Nitra – FK Železiarne Podbrezová 0:0hralo sa v Zlatých Moravciach
ŽK: 52. Vestenický (Nitra), rozhodovali: P. Kráľovič – E. Weiss, Barenčík

Skupina o titul

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:2 (1:1)
Góly: 42. Gešnábel – 37. a 90.+ S. Mráz, ŽK: 47. Káčer (Žilina), rozhodovali: D. Sedlák – T. Somoláni, D. Poláček, 1676 divákov

Viac k témam: Fortuna liga, futbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilina porazila Ružomberok, Prešov si so Zlatými Moravcami poradil až v závere © SITA Všetky práva vyhradené.