Home / šport / Futbal / Video: Lobotkova Celta Vigo s remízou, „Baleťáci“ deklasovali Las Palmas tromi gólmi

MADRID 31. marca (WebNoviny.sk) – FC Barcelona remizoval na ihrisku FC Sevilla 2:2 v sobotňajšom stretnutí 30. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy. Domáci otvorili skóre v závere prvého polčasu zásluhou Franca Vázqueza. Náskok Sevillčanov zdvojnásobil po zmene strán Luis Muriel, no ani to nestačilo Andalúzanom na zisk troch bodov. V 88. min sa presadil Luis Suárez a o minútu vyrovnal Lionel Messi. FCB vedie ligovú tabuľku, stále bez prehry, so 14-bodovým náskokom pred Atléticom Madrid, ktoré však má zápas k dobru.

Úradujúci majster Real Madrid aj v improvizovanej zostave zvíťazil v Las Palmas hladko 3:0. „Biely balet“ zužitkoval dva pokutové kopy: jeden premenil Karim Benzema, druhý Gareth Bale, ktorý sa prezentoval dovedna dvoma gólmi.

Celta Vigo aj so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom remizovala v Bilbau 1:1. Hostia vybojovali bod až v nadstavenom čase presným zásahom Braisa Méndeza. Lobotka si pripísal plnú minutáž, do štatistík sa nezapísal. Jeho krajan v drese Celty Róbert Mazáň sedel na lavičke náhradníkov.

La Liga – 30. kolo

výsledky sobotňajších stretnutí

Girona – Levante 1:1 (0:0)
Góly: 54. Granell – 68. J. Morales

Bilbao – Celta Vigo 1:1 (0:0)
Góly: 55. Núnez – 90.+ B. Méndez
Stanislav Lobotka odohral celý zápas, Róbert Mazáň (obaja Celta) sedel na lavičke náhradníkov

Las Palmas – Real Madrid 0:3 (0:2)
Góly: 26. a 51. Bale (druhý z pok. kopu), 39. Benzema (z pok. kopu)

Viac k témam: futbal, La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Lobotkova Celta Vigo s remízou, „Baleťáci“ deklasovali Las Palmas tromi gólmi © SITA Všetky práva vyhradené.