Home / šport / Futbal / Video: Leicester hladko porazil Brighton, Newcastle s Dúbravkom inkasoval tri body

LONDÝN 31. marca (WebNoviny.sk) – Manchester City sa priblížil k majstrovskému titulu, keď na ihrisku Evertonu triumfoval 3:1 v sobotňajšom stretnutí 32. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže. „Citizens“ rozhodli už v prvom polčase, keď skórovali Leroy Sané, Gabriel Jesus a Raheem Sterling. Zverenci trénera Pepa Guardiolu majú na čele ligovej tabuľky náskok 16 bodov pred mestským rivalom United.

„Červení diabli“ doma zdolali Swansea 2:0. Skóre duelu otvoril v 5. min Romelu Lukaku a vo veku 24 rokov sa stal najmladším cudzincom, ktorý v Premier League nastrieľal 100 gólov. Na jeho zásah ešte do polčasovej prestávky nadviazal Alexis Sánchez. Zverenci trénera Josého Mourinha si pripísali štvrtý triumf v rade a v ligovej tabuľke figurujú na druhom mieste.

Zlatan Ibrahimovič opäť prezentoval svoju aroganciu a mal odvážne vyhlásenia

Slovenský brankár Martin Dúbravka si pripísal druhé čisté konto po sebe, jeho Newcastle pred vlastnými fanúšikmi si poradil s Huddersfieldom 1:0. O triumfe zverencov Rafaela Beníteza rozhodol v závere zápasu Ayoze Pérez. Dvadsaťdeväťročný slovenský reprezentant Dúbravka od príchodu do Newcastlu odchytal päť stretnutí, prehral iba raz, trikrát priviedol svoj tím k trom bodom, ani raz pri tom neinkasoval.

FC Liverpool získal všetky body v súboji s Crystal Palace, keď na jeho ihrisku zvíťazil 2:1. Domáci viedli po prvom polčase 1:0, keď penaltu premenil Luka Milivojevič, no v druhom polčase „červení“ otočili výsledok vo svoj prospech gólmi Afričanov – Senegalčana Sadia Maného a Egypťana Mohameda Salaha.

Viac k témam: futbal, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Leicester hladko porazil Brighton, Newcastle s Dúbravkom inkasoval tri body © SITA Všetky práva vyhradené.