Home / SLOVENSKO / Leteckí záchranári ratovali skialpinistu, pri vodopáde Skok si vážne porezal stehno

Leteckí záchranári ratovali skialpinistu, pri vodopáde Skok si vážne porezal stehno

BRATISLAVA/ POPRAD 30. marca (WebNoviny.sk) – Posádka leteckých záchranárov z Popradu v piatok zasahovala spolu so záchranármi HZS aj krátko poobede.

Do terénu vyrazili, keď horských záchranárov o pomoc požiadala skupina skialpinistov pri vodopáde Skok v Mlynickej doline vo Vysokých Tatrách. Ich kolega si totiž počas lyžovania hranou lyže spôsobil hlboké poranenie stehna s masívnym krvácaním.

Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z heliportu v Starom Smokovci vzala na palubu vrtuľníka jedného záchranára HZS. Po prílete do oblasti vysadili pri zranenom pomocou palubného navijaka horského záchranára a lekárku leteckých záchranárov.

Tí 42-ročnému slovenskému skialpinistovi poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie a pripravili ho na prevoz. Pacienta z miesta evakuovali, počas medzipristátia na Štrbskom plese preložili na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave previezli do nemocnice v Poprade.

Viac k témam: ATE Air – Transport Europe, HZS Horská záchranná služba, Mlynická dolina, vodopád Skok, Vysoké Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk – Leteckí záchranári ratovali skialpinistu, pri vodopáde Skok si vážne porezal stehno © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pol milióna ľudí nemá bezpečný prístup k pitnej vode, Ficova vláda však rieši seba a vlastnú beztrestnosť (video)

Hnutie PS preto vyzýva vládu, aby začala komunikovať s dotknutými obcami a nastavila podmienky na čerpanie zdrojov tak, aby právo na vodu nebolo neustálou súťažou bez jasného konca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *