Home / SLOVENSKO / Bugár rokoval s Pellegrinim, Most-Híd chce Gála za ministra spravodlivosti

Bugár rokoval s Pellegrinim, Most-Híd chce Gála za ministra spravodlivosti

BRATISLAVA 19. marca (WebNoviny.sk) – Na post ministra spravodlivosti navrhuje Most-Híd súčasného predsedu poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábora Gála. Informoval o tom v pondelok predseda strany Béla Bugár po rokovaní predsedníctva Mosta-Híd a po stretnutí s Petrom Pellegrinim, ktorý je poverený zostavením novej vlády.

Strana Most-Híd nemení dvoch ministrov vo vláde, a to ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa a ministra dopravy Árpáda Érseka. Vymení sa tak iba ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, ktorá v stredu 14. marca oznámila, že na poste šéfky rezortu nebude pokračovať.

Citlivou otázkou post ministra obrany

Ako Bugár uviedol, Most-Híd bude žiadať aj zmenu, aby podpredsedom vlády nebol minister spravodlivosti, ale minister životného prostredia Sólymos. Bugár je presvedčený, že nová vláda nájde podporu v parlamente. „Naši poslanci, 14 členov, budú vyslovovať dôveru vláde,“ uviedol Bugár.

Odporúčame:
Danko nebude meniť ministrov za SNS, Fico podľa Pellegriniho zostáva súčasťou Koaličnej rady

„Hovorili sme aj o rôznych predstavách, ako by mala vyzerať vláda pod vedením Petra Pellegriniho. Citlivou otázkou bude aj post ministra vnútra,“ uviedol Bugár. „Budúci minister vnútra by poprípade nebol ani z portfólia členov Smeru. Môže byť aj nejaký nezávislý, ale o tom zatiaľ nechceme hovoriť,“ priblížil.

Podľa Bugára v pondelok hovorili aj o tom, či si naďalej vedia predstaviť Tibora Gašpara vo funkcii policajného prezidenta. „To je otázka na budúceho ministra vnútra. Ja si myslím že všetko je tak, ako má byť,“ uviedol s tým, že názor na zotrvanie Gapšara má, no nechce predbiehať. Budeme očakávať od nového ministra čo najrýchlejšie pokračovanie procesu, kde voľba prezidenta policajného zboru bude tak, ako sme sa na tom už minule dohodli.

Veľmi intenzívne rokovania

„Aj Inšpekcie policajného zboru sa dotknú nejaké zmeny,“ povedal Bugár s tým, že po schválení novej vlády bude potrebné z hľadiska dôvery niektoré kroky urýchliť.

Podľa Pellegriniho rokovania o zostavení budúcej vlády boli veľmi intenzívne a v nomináciách Mosta-Híd nevidí žiaden problém. „Plne rešpektujem návrh, že novým podpredsedom vlády by bol minister životného prostredia,“ uviedol v pondelok Pellegrini.

„Plne podporujem návrh urýchlene dokončiť legislatívu, ktorá sa týka voľby Policajného prezidenta ako aj Policajnej inšpekcie,“ podotkol Pellegrini s tým, že toto bude prvý legislatívny počin nového šéfa rezortu vnútra. „Ako SNS aj Most-Híd deklaroval, že je dôležité zachovať stabilitu v SR,“ dodal.

Pellegrini pripomenul, že ani Most-Híd dnes nevidí iné riešenie ako pokúsiť sa zostaviť novú vládu. „Urobím všetko pre to, aby som mohol pánovi prezidentovi predložiť taký návrh, s ktorým sa budeme môcť uchádzať o dôveru vlády v Národnej rade SR,“ dodal.

Viac k témam: Béla Bugár, Ján Kuciak, Most-Híd, Peter Pellegrini, predčasné parlamentné voľby, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Bugár rokoval s Pellegrinim, Most-Híd chce Gála za ministra spravodlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Žilinka upozorňuje Pellegriniho na vládnu novelu zákona o ochrane oznamovateľov, je podľa neho protiústavná

Ochrana oznamovateľov protispoločenskej činnosti Policajného zboru z radov príslušníkov Policajného zboru, ktorí ju momentálne požívajú, zanikne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *