Home / SLOVENSKO / Proti vražde Kuciaka a stavu slovenskej politiky demonštrovali aj Slováci v Sydney či v Kodani

Proti vražde Kuciaka a stavu slovenskej politiky demonštrovali aj Slováci v Sydney či v Kodani

BRATISLAVA 9. marca (WebNoviny.sk) – Proti vražde slovenského novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej a postojom slovenských politikov v tejto kauze protestovali v piatok tisíce ľudí nielen v Bratislave a iných slovenských mestách, ale aj v mnohých európskych a svetových metropolách.

Vďaka časovému posunu sa prvá demonštrácia konala v austrálskom Sydney, neskôr vyšli Slováci do ulíc napríklad aj v Londýne či v Kodani. V Londýne sa pred budovou slovenského veľvyslanectva zhromaždilo asi 400 ľudí, v Kodani prišlo na demonštráciu približne 250 Slovákov.

Reagovali na vyjadrenia Fica o Sorosovi

Najpočetnejšie demonštrácie sa uskutočnili večer v Prahe a v Brne. Na podujatí pred slovenským veľvyslanectvom v Prahe sa podľa českého spravodajského serveru iDnes.cz zišlo zhruba 1 500 ľudí.

Odporúčame:
Foto: Ľudia na zhromaždení „Za slušné Slovensko“ štrngali kľúčmi a skandovali Dosť bolo Fica (aktualizované)

Priniesli so sebou transparenty s nápismi ako „Nastal čas pre slušných ľudí“ alebo „Fico už ma Sörös“, ktorým narážali na vyjadrenie slovenského premiéra Roberta Fica, že za protivládnymi protestmi na Slovensku stojí americký finančník a filantrop maďarského pôvodu George Soros.

O politike podľa Gála rozhodujú emócie

Na pražskej demonštrácii vystúpil aj líder Nežnej revolúcie a Verejnosti proti násiliu Fedor Gál, ktorý povedal, že o politike v dnešnom svete rozhodujú emócie. „Na Slovensku v tejto chvíli vidím jediného politika, ktorý dokáže generovať pozitívne emócie, a to je Andrej Kiska,“ povedal Gál.

Odporúčame:
Mama snúbenice novinára Jána Kuciaka má pochybnosti v prípade vyšetrovania vraždy svojej dcéry

Demonštrácia pod názvom Postavme sa za slušnosť sa konala o piatej večer aj v Brne, k soche prvého československého prezidenta T. G. Masaryka na Komenského námestí prišlo podľa iDnes.cz asi 500 ľudí.

Viac k témam: demonštrácia, George Soros, Ján Kuciak, pochod „Za slušné Slovensko“, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Proti vražde Kuciaka a stavu slovenskej politiky demonštrovali aj Slováci v Sydney či v Kodani © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia stále pátra po páchateľovi v prípade výhražných mailov stredným školám, podľa Šutaja Eštoka spravia maximum

Bezpečnosť detí na školách je podľa neho prioritou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *