Home / SLOVENSKO / Botanickú záhradu UPJŠ v Košiciach čaká kultúrne leto. Na aké výstavy a vystúpenia sa môžete tešiť?

Botanickú záhradu UPJŠ v Košiciach čaká kultúrne leto. Na aké výstavy a vystúpenia sa môžete tešiť?

22.6.2024 (SITA.sk) – Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach má pred sebou kultúrne leto. Návštevníci sa môže tešiť na výstavu umenia, ale aj na hudobné vystúpenia.

Ako informovala hovorkyňa UPJŠ Laura Hoľanová, v sobotu 22. júla večer sa začne vernisáž SCUPA II: Untame. V posledný júnový deň je zas pripravené vystúpenie sláčikového orchestra Musica Iuvenalis a jeho hosťa Klasik Band Orchestra.

Druhý ročník výstavy sochárskych diel

Botanickú záhradu bude možné počas letných mesiacov navštíviť denne. Mimo koncertov bude verejnosti k dispozícii vonkajší areál od 9:00 do 18:00 a expozície v skleníkoch do 17:00. Výstavu SCUPA II si návštevníci botanickej záhrady budú môcť pozrieť do 22. septembra. Jej kurátormi sú Peter Bencze a Nikolas Bernáth.

„Po úspešných výstavách obrazov Andreja Dúbravského či Michala Nagypála sme sa tento rok rozhodli usporiadať druhý ročník výstavy sochárskych diel. Stavili sme na osvedčenú spoluprácu s VUNU Gallery, s ktorou sme pred dvoma rokmi spolupracovali pri inštalácii SCUPA – Sculpture Park. Tento rok pôjde o spoluprácu medzi Botanickou záhradou UPJŠ, košickou VUNU Gallery a budapeštianskym združením Everybody needs art,“ uviedol riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ profesor Pavol Mártonfi.

Hudobné vystúpenia v botanickej záhrade

Okrem orchestra Musica Iuvenalis a jeho hosťa Klasik Band Orchestra sa návštevníci môžu tešiť i na ďalšie hudobné vystúpenia.

„Hlavným bodom programu letných koncertov bude v tejto sezóne vystúpenie košickej skupiny The Backwards, ktorá je považovaná za jednu z najlepších The Beatles revival skupín na svete,“ uviedla Hoľanová s tým, že kapela vystúpi 14. júla.

Na sklonku augusta uzatvorí hudobný program v Botanickej záhrade kapela Please´n thank you. V nedeľu 25. augusta prinesie cover verzie známych slovenských i svetových rockových skladieb. „Vstupenky na všetky koncerty sú dostupné na portáli tootoot.fm,“ doplnila hovorkyňa UPJŠ.

Viac k témam: Botanická záhrada, Koncerty, Musica Iuvenalis, Výstava
Zdroj: SITA.sk – Botanickú záhradu UPJŠ v Košiciach čaká kultúrne leto. Na aké výstavy a vystúpenia sa môžete tešiť? © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Havarijný stav veže kostolíka v Starom Smokovci sa podarilo zažehnať, na celkovú opravu však nemajú dostatok financií (video)

Nosné časti stĺpov veže boli totiž na takmer sto percent zhnité, hrozilo tak, že veža sa pohne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *